Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Privātās dzīves aizsardzības robežas, uzsākot operatīvās darbības pasākumus

Kategorija: Juridiskie aspekti + Operatīvā darbība + Personas dati

Būtībā tiesībaizsardzības iestāžu uzdevumu izpilde ir atkarīga no to rīcībā esošās informācijas, līdz ar to informācijas iegūšanai ir izšķiroša nozīme. Operatīvās darbības likums, līdzīgi kā Kriminālprocesa likums, tiesību aizsargājošajām iestādēm pēc būtības paredz tiesības iegūt informāciju, lai varētu izpildīt uzdevumus, kurus tām ir iedalījusi publiskā vara, pārdalot tai piešķirto sabiedrības deleģējumu. Tomēr tiesības iegūt informāciju nevar būt absolūtas, pretējā gadījumā “represīvo” iestāžu rīcība var kļūt patvaļīga un pat neatbilstoša sabiedrības piešķirtā deleģējuma apjomam un jēgai.

Par privātās dzīves neaizskaramības gaidām (reasonable expectation of privacy) un to saistību ar operatīvai darbībai nepieciešamo pirmskontroli.

Avoti:
Jurista Vārds: http://www.juristavards.lv/?menu=DOC&id=253077 [pielikums]

2013-01-16  »  edgars

 1. vārds
  17 January 2013 @ 12:27

  šajā sakarā ir vēl viena joma, par kuru Latvijā nav bijušas nopietnas publiskas vai speciālistu diskusijas – darba devēju tiesības kontrolēt darbinieku e-pasta saraksti, interneta lietošanu, telefonsarunas darba vietā.

 2. Anonymous
  18 January 2013 @ 12:00

  Ja nemaldos tad diezgan sen atpakaļ bija DVI koments, ka darba devējs drīkst monitorēt, bet par to ir obligāti jābrīdina.

 3. Kl
  18 January 2013 @ 13:19

  Eiropas cilvēktiesību tiesā jau bijuši līdzīgi lēmumi. gan par gadījumu, kas noticis ne LV.
  Cik atceros, lēmums bija, ka cilvēkam ir tiesības uz privāto dzīvi arī darba laikā un dd noklausīties telefona sarunas un lasīt viņa privāto saraksti, u.c, drīkst tikai tad, ja ir aizdomas par kko nelikumīgu.

Re: Privātās dzīves aizsardzības robežas, uzsākot operatīvās darbības pasākumusTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>