Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Drošs elektroniskais paraksts – drošs, uzbrucējam klāt neesot

Kategorija: DVI + eID + eparaksts + eVelešanas + Juridiskie aspekti + LVRTC + SM + Spriedumi

LATA_eparaksts_ArnisParsovs

Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzu Datu valsts inspekcijai kā USPS uzraudzības iestādei veikt pārbaudi un sniegt skaidrojumu par virtuālā e-paraksta atbilstību EDL.

Beidzot kādam ienāca prātā doma pasūdzēties par virtuālā e-paraksta neatbilstību Elektronisko dokumentu likumam, par ko defense.lv jau rakstīja pašos pirmsākumos.

Datu valsts inspekcija:
• “Veiktās pārbaudes rezultātā eksperts (auditors) secināja, ka „virtuālā sertifikāta” risinājums atbilst Elektronisko dokumentu likuma prasībām.”

Administratīvā rajona tiesa:
• “Pieteikuma iesniedzēja mērķis nav viņa individuālo tiesību aizsardzība, bet gan vispārēja Elektronisko dokumentu likumā noteikto prasību ievērošanas nodrošināšana. Līdz ar to iesniedzēja paša subjektīvo tiesību vai tiesisko interešu aizskārums nav konstatējams.”
• “Tiesnese nekonstatē, ka likumdevējs pieteikuma iesniedzējam kā privātpersonai būtu paredzējis tiesības vērsties tiesā, lai aizsargātu visas sabiedrības vai kādas tās daļas tiesības vai tiesiskās intereses sakarā ar iespējamu rīcību, pakalpojuma sniedzējam prettiesiski veicot personas datu apstrādi.”

Labs mēģinājums.

Avoti:
LATA: http://lata.org.lv/wp-content/conf/Drosiba/LATA_eparaksts_ArnisParsovs.pdf

2013-01-25  »  edgars

 1. Aleksejs
  25 January 2013 @ 15:40

  “Tiesnese nekonstatē, ka likumdevējs pieteikuma iesniedzējam kā privātpersonai būtu paredzējis tiesības vērsties tiesā, lai aizsargātu visas sabiedrības vai kādas tās daļas tiesības vai tiesiskās intereses sakarā ar iespējamu rīcību, pakalpojuma sniedzējam prettiesiski veicot personas datu apstrādi.”

  Iespējams, LATA var organizēt petīciju, lai mēs visi varētu izteikt, cik ļoti mūs visus tas neapmierina?

 2. A.
  26 January 2013 @ 16:34

  Elektroniskā paraksta vajadzība kā tāda ir pārvērtēta. Simtiem cilvēku ikdienu internetā uzsāk simtiem latu vērtas kredītsaistības (ātrie kredīti), slēdzot līgumus, izmantojot vien SMS.

 3. d-k
  31 January 2013 @ 10:09

  … tā aiz brīva brīža tikai tagad mazliet palasīju Paršova sagatavoto pdf failu … nu mojens … tās ir šausmas … kā lai tā kantora (LVRTC) drošībai kāds tic? Vienīgā iespeja kā viņi varētu glābt reputāciju ir slēgt savu murgaino virtuālo e-parakstu.

Re: Drošs elektroniskais paraksts – drošs, uzbrucējam klāt neesotTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>