Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Veikalā “Sporta Outlet” pielaikošanas kabīnēs novērošanas kameras

Kategorija: DVI + Personas dati

sporta_outlet

Sākumā pārdevēja pircējai centās iestāstīt, ka tas, ko viņa uzskatīja par novērošanas kameru, ir ūdens padeves sistēma ugunsgrēka gadījumos. Vēlāk gan atklājās, ka pie griestiem virs pielaikošanas kabīnēm ir uzstādītas novērošanas kameras.

Valsts datu inspekcijas vadītāja Signe Plūmiņa TV3 raidījumam „Bez Tabu” pastāstīja, ka inspekcija patiešām konstatējusi, ka šajā veikalā pie griestiem virs pielaikošanas kabīnēm uzstādītas novērošanas kameras, kurās apsargi varētu redzēt, kā pircēji pārģērbjas un pielaiko veļu. Plūmiņa uzsver, ka novērošanas kameru uzstādīšana apģērbu pielaikošanas kabīnēs nav pieļaujama un par to veikalam var draudēt no 1000 līdz 8000 latiem liels sods. Veikala pārstāvji gan taisnojas, ka novērošanas kameras uzstādītas tādēļ, ka Latvijā veikalos zog neiedomājamos apmēros un visvairāk zagļi savu guvumu piesavinās tieši pielaikošanas kabīnēs. Veikala pārstāvis Andris teica: „Es jums vēlreiz atkārtoju, tā kā Latvijā zog, es atvainojos, un zog tādiem kvantumiem, tad mēs negribam stāstīt, kur mēs filmējam un kur nefilmējam, ja cilvēks negrib mērīties, viņš var nemērīties.

Ja jau ir skaidrs brīdinājums par filmēšanu kabīnēs, tad jau personas piekrišana par filmēšanu ir saņemta.

Avoti:
Bez Tabu: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/107753/cuciba-apsargi-kameras-vero-ka-pirceji-kabine-pielaiko-apgerbu-video

2013-02-02  »  edgars

Re: Veikalā “Sporta Outlet” pielaikošanas kabīnēs novērošanas kamerasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>