Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Bruņotajos spēkos tiek veidota Kiberaizsardzības vienība

Kategorija: AM + cert.lv + Kiberzemessardze

kiberzemessardze

Kiberaizsardzības vienība tiks veidota Zemessardzē, aicinot informācijas tehnoloģijas ekspertus darboties tajā no darba brīvajā laikā. Apvienojot valsts un privātā sektora ekspertu zināšanas, vienība sniegs atbalstu civilo un militāro uzdevumu veikšanai.

Kiberaizsardzības vienības galvenā funkcija būs sniegt atbalstu CERT.LV un NBS vienībām krīzes un konflikta situācijās, lai novērstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentus vai pārvarētu to radītas sekas kibertelpā, ja CERT.LV esošie resursi ir nepietiekami.

Informācijas tehnoloģiju speciālisti vienībā var iestāties brīvprātīgi, saskaņā ar Zemesssardzes likumu. Dalība vienībā sniegs iespēju ekspertiem veidot regulāru sadarbību, pilnveidot ekspertīzi un zināšanas nacionālā un starptautiskā līmenī, piedalīties un organizēt kiberuzbrukumu novēršanas mācības, kā arī, nepieciešamības gadījumā, atbalstīt valsts un privātās struktūras. Šādas vienības izveide stiprinās valsts spējas reaģēt krīzes un konflikta situācijās un veicinās sadarbību starp valsts pārvaldi un privāto sektoru kiberdrošības jomā.

Plānots izveidot pusgada laikā, plānotais apjoms 100 cilvēki. Būs nepieciešama drošības pielaide.

Kā liecina aizsardzības ministra Arta Pabrika ieraksts sociālajā tīklā Twitter, tad naktī no pirmdienas uz otrdienu pirmie brīvprātīgie informāciju tehnoloģiju eksperti jau pieteikušies. Saņemti pāris iesniegumi un vairāki telefona zvani, pārsvarā no cilvēkiem ar pieredzi un izglītību IT jomā. Pieteikties interesenti var sūtot pieteikumu uz kibersargs@mil.lv.

Avoti:
NBS: http://www.mil.lv/Aktualitates/Preses_pazinojumi/2013/02/15-4.aspx
NBS: http://www.youtube.com/watch?v=BpUu82GfxGU
LTV: http://www.youtube.com/watch?v=DJEv0NlbAkg
DB: http://www.db.lv/tehnologijas/kiberzemessardze-jau-pieteikusies-vairaki-brivpratigie-388311

2013-02-18  »  edgars

 1. gatons
  18 February 2013 @ 15:52

  Gribu redzēt, kādā veidā viņi bez maksas īsā laikā piesaistīs 100 kvalificētus speciālistus. Ja tas ir iespējams, brīnos, kāpēc tas līdz šim nav izdevies citās lietās – uzņēmumu valdēs un tamlīdzīgi… Galu galā – paši deputāti nav izcēlušies ar patriotismu un pieteikušies valstij kalpot bez maksas….

 2. lol
  18 February 2013 @ 17:33

  Ja dos bezmaksas biļetes uz BlackHat un CCC, tad es piesakos. :)

 3. d-k
  19 February 2013 @ 09:27

  būs jau protams brīvprātīgie entuziasti, kas savā nodabā darbosies un kaut ko ņemsies … bet, ja godīgi, valstiski šāda pieeja ir aukstākā mērā nenopietna … ja jau nevar palielināt finansējumu šai jomai, lai algotu vismaz dažus augsta līmeņa profesionāļus, tad atklāti vajag arī teikt ka tā nav prioritāte … nevis gudri runāt cik tas ir būtiski un prioritāri … nu pasakiet – kā lai ciena cilvēkus, kuru darbi nesaskan ar vārdiem?

 4. B.
  19 February 2013 @ 22:59

  “vairāki” jau esot pieteikušies http://www.db.lv/tehnologijas/kiberzemessardze-jau-pieteikusies-vairaki-brivpratigie-388311
  (Piesakies arī tu!)

  Bet vispār man nav skaidrs, kādiem jābūt tiem tehnoloģisko zināšanu kritērijiem, lai pieteiktos, un, no otras puses, lai viņi savāktu 100 LR pilsoņus(?) , no kuriem būtu jēga.

 5. Andron Mc
  20 February 2013 @ 11:00

  Pabriks uzbruks Francijai?

 6. BlackHalt
  20 February 2013 @ 22:26

  Tā arī nav skaidrs, kur ir Baibas Kaškinas valsts amatpersonas deklarācija?
  Kaut kāds tumšs tas cert.lv kantoris. Tumšs.

 7. Atanoss
  21 February 2013 @ 10:26

  Nacionālā informācija tehnoloģiju drošības padome,
  Informācijas tehnoloģiju un Informācijas sistēmu drošības ekspertu grupa (DEG), CERT, Kiberzemssardze. Jaunas padomes ar vieniem un tiem pašiem ideologiem. Vai tiešām ideoloģija tik vāja, ka praktiķiem negribas uz to pusi skatīties.

 8. Andron Mc
  21 February 2013 @ 16:00

  Kārtējais liekēžu kantoris tiek veidots.
  Kaškinkantors ar tik prasa vairāk finansējuma, taču nekur neredzu viņu darba dienas izklāstu! Ar ko viņi visu dienu nodarbojas? Prasa no budžeta tūkstošus, bet kur tad ir viņu darbības sekas redzamas?

 9. ilduss
  27 February 2013 @ 23:24

  Kārtējais murgs…

 10. korki
  4 March 2013 @ 18:18

  Ļoti liela iespējamība, ka šī ideja tiks pamatos sadirsta, bet nu tā daļa, kas ISACAi tika stāstīta, bija puslīdz ok.
  Ļoti negatīvi vērtējams ir tas, ka lielākā daļa nozares par šādu ideju uzzina tikai “lēmums jau ir pieņemts” stadijā, pie sakarīgākas un atvērtākas komunikācijas ar nozares profesionāļiem jau no pirmās dienas arī nebūtu tik daudz kritikas šobrīd.

Re: Bruņotajos spēkos tiek veidota Kiberaizsardzības vienībaTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>