Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Pēc trim gadiem DP izbeidz “okupantu autoparka” lietu

Kategorija: DP + DVI + Informācijas atklātība + Personas dati

dp

okupantu_autoparks

Drošības policija (DP) izbeigusi savulaik skandalozo krimināllietu par “Latvijai nelojālo auto īpašnieku” saraksta publiskošanu. 2010.gada februārī interneta vietnē “latvietislatvija.com/AUTO” tika publicēts saraksts “ar Latvijai acīmredzami nelojāliem auto īpašniekiem (okupantiem), kuri savus auto grezno ar Krievijas impērisko simboliku”.

Šajā interneta vietnē tika publicēts saraksts ar to automašīnu reģistrācijas numuriem, kuras izdekorētas ar Krievijas vai PSRS simboliku. Pretim katras automašīnas numuram bija atrodami arī spēkratu īpašnieku vai turētāju vārdi, uzvārdi, personas kodi un adreses. Uzklikšķinot uz atsevišķiem automašīnu reģistrācijas numuriem, bija iespējams apskatīt arī spēkrata fotoattēlu.

Sākotnēji par notikušo pēc atsūtītajiem materiāliem no Datu valsts inspekcijas (DVI) un privātpersonu iesniegumiem ģenerālprokuratūrā tika sākta pārbaude, kas vēlāk pārtapa kriminālprocesā. Kriminālprocesu prokuratūra nodeva izmeklēšanai Drošības policijā, kura arī bija saņēmusi vairāku personu iesniegumus.

DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa pastāstīja, ka izmeklēšanas laikā DP gan neizdevās noskaidrot personas, kas izpauda informāciju trešajai personai, kura vēlāk informāciju publiskoja internetā. Ņemot vērā iepriekšminēto, DP kriminālprocesu izbeidza, jo izdarītajā nodarījumā netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

Par šo lietu jau tika rakstīts iepriekš.
Pēc visa spriežot personas datu publiskotāju glāba fakts, ka nelikumīgā personas datu apstrāde notika ārpus valsts robežām.

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/criminal/dp-izbeidz-skandalozo-latvijai-nelojalo-auto-ipasnieku-lietu.d?id=43087670

2013-02-24  »  edgars

Re: Pēc trim gadiem DP izbeidz “okupantu autoparka” lietuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>