Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Par kiberzemessardzes vienību interesi izrādījuši 50 cilvēki

Kategorija: Kiberzemessardze

zemessardze

Divu nedēļu laikā, kopš izskanējusi informācija par Zemessardzes sastāvā topošo Kiberaizsardzības vienību, interesi par darbošanos tajā izrādījuši 50 cilvēki, pastāstīja Aizsardzības ministrijas preses pārstāve Dace Kundrāte.

Tuvākajā laikā šiem kandidātiem tiks izsūtīta anketa, kas ļaus konkrētāk apzināt viņu zināšanas, prasmes un motivāciju dalībai vienībā. Kandidāti interesējas par vispārējām prasībām, lai iestātos Zemessardzē, kā arī par vienības koncepciju un turpmāko tās attīstību un darbību. Ņemot vērā, ka daļa interesentu nav pārliecināti, vai viņu fiziskā sagatavotība un veselības stāvoklis atbilst Zemessardzes vispārējām prasībām, Nacionālie bruņotie spēki norāda, ka šīs prasības tiks vērtētas kontekstā ar vienības tiešo uzdevumu izpildi informācijas tehnoloģijas drošības jomā. Informācijas apmaiņa par kiberzemessargu rekrutēšanu notiek, izmantojot elektroniskā pasta adresi «kibersargs@mil.lv».

Šādu informāciju mums sniedza Kiberaizsardzības vienības projekta virsnieks Gatis Graudiņš:

Paldies par Jūsu interesi par Kiberaizsardzības vienību, kura tiek veidota NBS Zemessardzes sastāvā. Es esmu projekta virsnieks, kas ZS ietvaros atbild par jaunveidojamās vienības attīstību un sadarbību ar potenciālajiem vienības dalībniekiem.

Ir izstrādāta vienības attīstības koncepcija (pielikumā) un aizsardzības ministrs ir pieņēmis lēmumu par vienības izveidi par ko ir paziņojis arī plašsaziņas līdzekļos. Turpmākā rīcība sevī ietver vienības dokumentācijas (NBS struktūras izmaiņas, štatu saraksts, nepieciešamo materiāli tehnisko līdzekļu saraksts utt.) izstrādi un potenciālo vienības dalībnieku apzināšanu.

Ar vispārējām prasībām uzņemšanai Zemessardzē varat iepazīties šeit:
http://www.zs.mil.lv/lv/Dienests%20Zemessardze/Uznemsanas%20prasibas.aspx

Jums nav jāvēršas kādā no Zemessardzes bataljoniem. Pēc sākotnējās informācijas apmaiņas es sniegšu papildus informāciju un norādīšu kontaktpersonas, kas pārraudzīs turpmākās darbības.
viens no priekšnosacījumiem dalībai vienībā ir speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšana. Informācija šeit:
http://www.likumi.lv/doc.php?id=41058

Papildus informācija – normatīvie akti, kuri regulē Zemessardzes darbību:
http://www.zs.mil.lv/Normativie%20akti.aspx

Ja pēc iepazīšanās ar sniegto informāciju esat konstatējis, ka vienības uzdevumi un specifika ir atbilstoši Jūsu spējām un vēlmei pilnveidot sevi, kā arī atbilstat augstāk minētajiem nosacījumiem un vēlaties piedalīties Kiberaizsardzības vienības darbībā, lūdzu, atsūtiet savu CV uz e-pastu kibersargs@mil.lv. Atkarībā no CV sniegtās informācijas detalizācijas Jums tiks aizpildīšanai nosūtīta anketa, kas ļaus precīzāk saprast Jūsu zināšanas un prasmes, kā arī ko sagaidāt no dalības Kiberaizsardzības vienībā. Ja ir kādi papildus jautājumi, centīšos uz tiem atbildēt.

Ar cieņu,
Gatis Graudiņš

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/tehnologijas/internets/455718-par_kiberzemessardzes_vienibu_interesi_izradijusi_50_cilveki [pielikums]

2013-03-04  »  edgars

Re: Par kiberzemessardzes vienību interesi izrādījuši 50 cilvēkiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>