Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Tiesa piedzen tūkstoš latu kompensāciju par sabiedriski nenozīmīgu privātu fotogrāfiju publicēšanu

Kategorija: Informācijas atklātība + Juridiskie aspekti + Personas dati + Spriedumi

tiesa

AT Senāts 28.februārī atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru daļēji apmierināta Satversmes tiesas (ST) tiesneša palīdzes un deputāta Alekseja Loskutova („Vienotība”) meitas krustmātes Allas Spales prasība par morālā kaitējuma atlīdzības piedziņu par žurnālā „Kas Jauns” pirms vairākiem gadiem publicētajām fotogrāfijām. Vienā fotogrāfijā no deputāta meitas kristībām bija redzama viņa ar krustbērnu.

Tiesa par labu Spalei no SIA „Izdevniecība Rīgas Viļņi” piedzina tūkstoš latu morālā kaitējuma atlīdzību, kā arī tiesāšanās izdevumus 281 lata apmērā, vēsta LETA.

„Sabiedriskos pasākumos un jautājumos, kas uzskatāmi par sabiedriski nozīmīgiem, personas foto publicēšana būtu pieļaujama,” teica Kovaļevska. „Taču šoreiz Senāts neuzskatīja, ka foto publicēšana ir sabiedriski nozīmīga. Tā drīzāk apmierināja sabiedrības ziņkārību un to varēja traktēt kā iejaukšanos personas privātajā dzīvē. Kristību vieta bija organizēta tā, ka tajā bija vieta tikai radiem un paziņām, bet nebija paredzēta svešu personu klātbūtne.”

Tiesu prakse par personas foto publicēšanu presē bez personas atļaujas Latvijā vēl līdz galam nav izveidojusies, tāpēc AT lēmums, par pamatu ņemot tieši ECT principus, ir svarīgs solis tās veidošanā, ir.lv teica Eiropas tiesību biroja zvērināta advokāte Inese Nikuļceva. Viņa Spalei šajā lietā sniedza juridisko palīdzību. „Latvijas tiesu praksē ir bijuši dažādi spriedumi par fotogrāfiju publicēšanu. Ir bijuši gadījumi, kad tiesa sekojusi ECT judikatūrai, taču biežāk nostājusies preses izdevuma pusē.”

Latvijas tiesu praksē iepriekš bijuši vairāki precedenti, kad personas tiesājušās par foto publicēšanu bez atļaujas. Viens no skaļākajiem gadījumiem bija saistīts ar uzņēmēja Jāņa Nagļa dzīvesbiedres Kristīnes Dupates prasību pret žurnāla “Privātā Dzīve” (PDz) izdevēju par prettiesisku iejaukšanos indivīda personiskajā dzīvē, 2004.gadā žurnālā publicējot viņas fotogrāfijas. Tajās Dupate redzama, iznākot pa Dzemdību nama durvīm pēc otrā bērniņa piedzimšanas. Dupates prasība pēc vairākkārtējām lēmuma pārsūdzēšanām noraidīta, taču Dupate iesniegusi prasību ECT.

Avoti:
Ir.lv: http://www.ir.lv/2013/3/5/medijs-zaude-tiesu-svarigs-paversiens-fotografiju-publiskosana

2013-03-06  »  edgars

Re: Tiesa piedzen tūkstoš latu kompensāciju par sabiedriski nenozīmīgu privātu fotogrāfiju publicēšanuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>