Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

LTV diskusija vai Deniss Čalovskis ir jāizdod ASV

Kategorija: cert.lv + Juridiskie aspekti + Kibernoziegumi

ltv_sastregumstunda_calovskis

Trešdien, 3. aprīlī, 21:20
Datorvīruss „Gozi” inficējis  miljoniem datoru visā pasaulē, nodarot milzīgus  zaudējumus. Aizdomās par vīrusa izstrādi  Imantas dzīvoklī speciālā operācijā aizturēts Deniss Čalovskis. Latvijas tiesu vara jau savu lēmumu paziņojusi, tagad par hakera izdošanu ASV, kur viņam draud pat 60 gadu cietumsods, būs jālemj Latvijas valdībai, tikmēr internetā vāc parakstus Čalovska atbalstam. Izdot vai neizdot Imantas hakeri ASV? – diskutēsim ”Sastrēgumstundā”.

G.Rēders: “Nikolajs Spinu un Elīna Spinu bērnības draugi vāc parakstus par Čalovska neizdošanu ASV.”

J.Bordāns: “Neizdot ir iespējams, ja tas apdraud valsts suverenitāti, ja ir pamatotas bažas, ka persona tiek vajāta savas rases, …, politisko apstākļu dēļ, ja šis nodarījums ir veikts militāru mērķu labā. Šeit nav iespējama politiska lēmuma pieņemšana. Soda izciešana notiek personas pilsonības valstī. Piespriestais sods nevar būt lielāks, kā Latvijas sodi to paredz. Līgums nosaka, ka persona ir jāatgriež soda izciešanai, ja tā to vēlas.”

J.Bordāns: “Tā ir ļoti trausla josla, lai mēs iekļūtu tādā situācijā, ka Latviju uzskata par valsti, no kuras kibernoziedznieki netiek izdoti, bet tie pasargāti.

M.Andžāns: “Dīvaini diskutēt par šādu jautājumu, kad Latvijā un pasaulē viena no lielākajām problēmām ir tieši kibernoziedzības apkarošana.”

M.Andžāns: “Šobrīd mēs spējam novērst, bet, kad jautājums nonāk līdz iztiesāšanai, tad tā ir milzīga problēma. Celt Valsts policijas spējas, prokuroriem un tiesnešiem atbilstošas spējas iztiesāt… Tā ir prioritāte. Iespējams jāskatās uz administratīvo atbildību. Valda zināma nesodāmības sajūta.”

B.Kaškina: “Cik mums zināms, Gozi vīrusi tomēr nav darbojies Latvijā.”

G. Rēders: “Vai Čalovskis atzīst savu dalību? Čalovska vēstulē par to nav minēts.” I.Bulgakova: “Tas jautājums var tikai tad būt risināms, kad persona tiks atzīta par apsūdzēto…”

S.Vārpiņš: “ASV kibernoziegumi tiek pielīdzināti terorismam. Latvijas tiesa nav pārliecinājusies, ka izdodamo ASV nespīdzinās.”

G.Rēders: “LTV ziņu dienests ir lūdzis atļauju intervēt Čalovski pirms MK sēdes.”

Avoti:
LTV: http://www.ltv.lv/lv/video/sastregumstunda.a13678/

2013-04-04  »  edgars

  1. vārds
    4 April 2013 @ 15:50

    Kontekstā ir vērts palasīt – http://en.wikipedia.org/wiki/Gary_McKinnon

  2. meh
    4 April 2013 @ 22:47

    Bolgakova tupi ignorēja tiešus jautājumus. Iesmējos, kad Skudra pateica, ka Denisa pieņemšana darbā ASV specdienestā būtu kā oskara balva :)

Re: LTV diskusija vai Deniss Čalovskis ir jāizdod ASVTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>