Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Žurnālā Ir.lv par Imantas hakeri Denisu Čalovski

Kategorija: Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

deniss_calovskis_berniba

Studiju gados viņš bijis viduvējs un pasniedzējiem prātā nav palicis. Taču ASV izmeklētāji uzskata – rīdzinieks Deniss Čalovskis (27) kopā ar līdzzinātājiem programmējis vienu no postošākajiem datorvīrusiem pasaulē.

Amerikāņu izmeklētāji uzskata, ka Deniss radīja programmatūru, kas ar vīrusu inficētajos datoros pārveido banku mājaslapu izskatu un pieprasa lietotājiem ievadīt papildu informāciju, ko noziedznieki pēc tam izmanto kontu uzlaušanai. Šī foto tapšanas laiks nav zināms. (Foto no privātā albuma)

Vīrusa komponentu, par kura radīšanu ASV apsūdz Čalovski, Teivāns sauc par vienu no būtiskākajām un vienlaikus sarežģītākajām lietām vīrusā, ko izstradāt neesot vienkārši. Nepieciešamas stratēģiska plānošana, labas zināšanas un līdzekļi. Ja arī projektā “smadzenes” esot tikai trīs cilvēki, iespējams, ir vēl krietns iesaistīto pulks, kas stradājis dažādos līmeņos.

Čalovska lietā procesa virzītājs ir ASV, norāda Latvijas Valsts policijas kibernoziegumu apkarošanas nodaļas vadītājs Aleksandrs Buko. Tāpēc policija par šo lietu izsakās skopi. Buko gan teic – Čalovska lieta esot labās prakses piemērs, kad izmeklēšanā iesaistītas vairākas valstis un tas nesis rezultātus.

Paša datorspeciālista Čalovska pēdas internetā tik viegli neatrast. Vienīgais no sociālajiem tikliem ir Vk.com, kur atrodams ridzinieks “Denis Chalovsky”. Viņa intereses – IT. Profils gan izskatās pirms dažiem gadiem pamests, tam ir tikai pieci sekotāji.

Avoti:
Ir.lv: http://www.ir.lv/2013/4/3/maiami-rigas-nomale [pielikums]

2013-04-13  »  edgars

 1. Aleksejs
  14 April 2013 @ 20:43

  Vīrusa komponentu, par kura radīšanu ASV apsūdz Čalovski, Teivāns sauc par vienu no būtiskākajām un vienlaikus sarežģītākajām lietām vīrusā, ko izstradāt neesot vienkārši.

  Varbūt Teivāna kungs paskaidros arī, par kuru tieši komponentu iet runa?

 2. test
  15 April 2013 @ 12:17

  Piemērs, kā Krievijā aizstāv savus pilsoņus ļoti līdzīgā situācijā.
  roem.ru/2013/04/12/zubakha120413

 3. heh
  15 April 2013 @ 16:54

  Krievijā arī slepkavas neizdod. Šitas džeks slēpj seju, jo vainīgs. Neo gāja paceltu galvu.

 4. Q.
  16 April 2013 @ 01:38

  Aleksej,

  rindkopu augstāk:
  Amerikāņu izmeklētāji uzskata, ka Deniss radīja programmatūru, kas ar vīrusu inficētajos datoros pārveido banku mājaslapu izskatu un pieprasa lietotājiem ievadīt papildu informāciju, ko noziedznieki pēc tam izmanto kontu uzlaušanai.

  no pielikuma:
  Savukārt Čalovska loma bijusi radīt tā sauktos web injects jeb programmatūru, kas inficētajos datoros pārveido banku mājaslapu izskatu un pieprasa lietotājiem ievadīt papildu informāciju (identitātes dati, PIN kodi), ko noziedznieki pēc tam izmanto kontu uzlaušanai.

Re: Žurnālā Ir.lv par Imantas hakeri Denisu ČalovskiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>