Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Aizturēti krāpnieki, kas uzdarbojās sociālajā tiklā draugiem.lv

Kategorija: Kibernoziegumi + Pikšķerēšana + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

draugiemlv

Kā informēja Buko, pagājušā gada beigās trīs jaunieši izveidoja viltus «draugiem.lv» mājaslapu. Izmantojot to, tika iegūti vairāk nekā 200 personu «draugiem.lv» autentifikācijas dati – lietotājvārdi un paroles. Šos datus noziedznieki izmantoja, lai iekļūtu personu virtuālajos profilos un izsūtītu šķietami uzticamus paziņojumus citiem portāla lietotājiem par pieteikumu darbam.

Nolūkā iegūt personu pieejas datus internetbankas kontiem tika izveidotas arī trīs mājaslapas, kas vizuāli līdzinājās Latvijas kredītiestāžu mājaslapām – «Citadeles», «Swedbank» un «SEB bankas». Atsaucoties uz maldinošu aicinājumu, vairāk nekā 1300 personu sniedza par sevi visu informāciju, kas nepieciešama, lai piekļūtu viņu kontiem, tostarp visus internetbankas kodu kartes numurus. Noziedznieki šos datus izmantoja, lai upuru vārdā noformētu ātros kredītus un pārskaitītu naudu līdzdalībniekiem.

Policija arī šobrīd veic izpēti, kā cilvēki iekļuva viltotajā «draugiem.lv» mājaslapā. «Noskaidrots, ka sākotnēji masveidā tika izsūtīts tā saucamais spams, kā rezultātā cilvēki vispirms reaģēja uz to, taču šis jautājums atrodas izpētes procesā. Pats resurss (īstā «draugiem.lv» mājaslapa) nebija uzlauzts, un nav informācijas, ka tas varētu būt apdraudēts,» norādīja Buko.

Kā pastāstīja Buko, patlaban policija apzinājusi 27 cietušos, bet radīto zaudējumu apmērs sasniedzis 8000 latu. Aizdomās turētie ir viens 1989.gadā un divi 1990.gadā dzimuši jaunieši, kuri nav agrāk sodīti. Viņiem arī neesot izglītības informācijas tehnoloģiju jomā. Datorprasmes jaunieši apguvuši pašmācību ceļā.

VP ENAP Kibernoziegumu nodaļas lielais loms – jaunieši bez izglītības IT jomā.

Kad VP ENAP Kibernoezigumu nodaļa pēdējo reizi rīkoja preses konferenci?

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/460162-interneta_jauniesi_apkrapj_27_cilvekus_nodarot_8000_ls_zaudejumus

2013-04-16  »  edgars

  1. vārds
    16 April 2013 @ 09:53

    Kāpēc tā uzsvērt to IT izglītību? Elektrības zagšanai arī nav nepieciešams elektriķa sertifikāts.

  2. alex
    20 April 2013 @ 20:21

    Jo tie shvandraki doma ,ka visi specialisti ir ar izgliitibu,zirgam pat jasmejas :D

Re: Aizturēti krāpnieki, kas uzdarbojās sociālajā tiklā draugiem.lvTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>