Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

“Latvenergo” formās tērpti VP darbinieki aiztur torrenti.lv īpašnieku

Kategorija: VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Beate_Labinska_beztabu

Valsts policijas (VP) ENAP 4.nodaļas priekšnieks Aleksandrs Buko žurnālistiem pastāstīja, ka viens no ENAP uzdevumiem ir pievērst uzmanību autortiesību un blakustiesību nelegālajai apritei internetā. Pagājušajā nedēļā par šādām darbībām aizturētas divas personas.

Viena no aizturētajām personām ir «www.torrenti.lv» īpašnieks Toms Litovnieks, kurš apgalvoja, ka nekādas nelikumības nav pieļāvis. «Es uzturēju «torrenti.lv», un tā mērķis bija brīva un likumīga failu apmaiņa internetā,» uzsvēra Litovnieks.

Vīrietis apgalvo, ka visa informācija, par kuru tika saņemtas pamatotas sūdzības par Autortiesību likuma pārkāpumiem, tika no lapas regulāri dzēsta un lapā bija pieejams saraksts ar to, kas ir izdzēsts, un piebilda, ka tika saņemta sūdzība no autortiesību īpašniekiem.

Litovnieks norādīja, ka pirms četriem gadiem jau bija ierosināta krimināllieta pret viņu un «torrenti.lv» (tolaik vēl ar nosaukumu «advbt.lv», kas arī šobrīd ir slēgts uz aizdomu pamata), kurā pēc tiesas sprieduma viņš tika attaisnots un turpinājis ievērot likumu.

Toms_Litovnieks_beztabu

Toms Litovnieks (torrenti.lv īpašnieks): “Skatos šeit, kur ir vārti, stāv divi cilvēki. Viņi bija “Latvenergo” jakās. Es piegāju klāt un paprasīju, ko viņi vēlas. Viņi teica, ka viņiem vajag paskatīties kādu elektrības kasti tur sētā. Es teicu lai viņi nāk un skatās, ko viņiem vajag. Viņi ienāca iekšā, un te viņi man sita. Pēc tam viņi mani virzīja uz turieni un tur viņi mani bija nogāzuši zemē.”

Sarma (Toma vecāmāte): “Iespēra divas reizes pa pakrūti un pēc tam iesita viņam pa seju. Kāpēc? Kādēļ? Tāpēc, lai puika saprot. Es raudāju histēriski, es teicu kāpēc jūs viņu sitat, jo es nekad neesmu redzējusi, ka tā policija uzvedas. Nu viņš laikam tā drīkstot darīt un iesita arī pa seju, kad cilvēks ir roku dzelžos.”

Baiba (Toma draudzene): “Tad viņu ieveda iekšā virtuvē un tas lielākais vīrietis nāca uz istabas pusi. Es teicu, ka nelaidīšu iekšā, jo es nezinu, kas viņi ir. Lai viņi uzrāda dokumentus. (Uzrādīja?) Nē. Pateica, ka visi dokumenti ir jau parādīti, un ka man nav viņiem nekādas tiesības kaut ko jautāt. Viņš paņēma mani aiz rokas ļoti stipri, ieveda mani tālāk istabā un iemeta gultā.

Beate Labinska (VP priekšnieka palīdze): “Pirmais, kas ir obligāti jāsaka ir, ka šī te aizturētā persona mēģināja bēgt, tāpēc pret viņu tika piemērots fizisks spēks un roku dzelži. Šī te persona neizteica nekādas pretenzijas pret policijas darbiniekiem, ne viņa aizturēšanas laikā, ne pie viņa ievietošanas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Nekādas pretenzijas, ne no šis personas, ne no personas advokāta nesekoja. Pretenzijas bija tad, kad ši persona jau ir atlaista un pēc vairākām dienām ir uzrakstījusi iesniegumu VP iekšējās drošības birojam.”

Toms Litovnieks: “Man neļāva piezvanīt advokātam, neļāva piezvanīt tevam. Man pateica, ka man nav nekādu tiesību.”

Likumsargi uz aizturēšanas laiku konfiscējusi ne vien puisim, bet arī citiem cilvēkiem piederošus datorus. Pēc notikušā jaunietim konstatēts smadzeņu satricinājums.

Toms Litovnieks: “Te ir izraksts par tiem smadzeņu satricinājumiem un viņas zilumu. Bilde man arī ir. Te ir mans smadzeņu satricinājums un šitas ir viņas tiesu medicīnas ekspertīzes atzinums, ka tur ir zilums viņai uztaisīts.”

Pirms vairākiem gadiem pret Tomu jau bija uzsākta krimināllieta, kura nonāca līdz tiesas zālei.

Toms Litovnieks: “Pirmkārt, lietai iestajās noilgums. Tad viņu pārveidoja par administratīvo lietu. Pēc tam pirmā instances tiesa man uzlika sodu 200 Ls, bet pēc tam, kad es to pārsūdzēju, tad mani attaisnoja un atzina iepriekšējās instances tiesas lēmumu par nelikumīgu un spēkā neesošu.

Beate Labinska: “Šajā gadījumā ir jāsaka, kad lietas apstākļi ir atšķirīgi un šī te situācija ir atšķirīga. Kopīgs ir tas, ka tas ir saistīts ar autortiesību un blakustiesību objektiem.”

Kārtējais pierādījums tam, ka Aleksandra Buko kolēģiem galvā ir zāģa skaidas. Cerams, ka pēc VP iekšējās drošības biroja izmeklēšanas, mēs uzzināsim varmāku vārdus.

Avoti:
TVNET.LV: http://www.tvnet.lv/tehnologijas/internets/460327-aizturetais_torrentilv_ipasnieks_neatzist_vainu_autortiesibu_parkapumos
Bez Tabu: http://www.tv3play.lv/play/307391/

2013-04-22  »  edgars

 1. Beate
  22 April 2013 @ 11:17

  Nešķiet ticami, ka cilvēks, kurš jau iepriekš ir piedalījies procesuālajās darbībās, mēģinātu bēgt no savām mājām. Vēl jo vairāk, ja viņa noziegums ir torrentu trackera uzturēšana :)

  Vairāk ticama šķiet vecmāmiņas versija par to, ka mūsu policija vēl aizvien ir pilna ar Arvo Žagariem. :(

 2. Jānis
  22 April 2013 @ 13:04

  Būtu sūdzējies īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, pasēdzētu ilgāk – kamēr zilumi noiet :)

  Bet vispār šis stāsts atsauca atmiņā personīgo pieredzi. Tā ir tā pati vecā labā kibernodaļa, ko es iepazinu – tā pati nestādīšanās priekšā, tā pati attieksme, tā pati beztiesība un meli. Par laimi, es tikai pa muti nedabūju :)

  Diemžēl, bet VP iekšējās drošības biroja izmeklēšana diez vai dos kādu rezultātu. Policisti liecinās vienoti sev par labu, un tā kā nav nekādu pārliecinošu pierādījumu, piemēram, video – tad…

  Tas lielākais vīrietis gadījumā nebija Pēteris? Viņš, ja atmiņa neviļ un kaut kas nav mainījies, ir fiziski lielākais, varētu teikt – kibernodaļas “trieciendūre” :)

  Un tā versija par bēgšanu izklausās baltiem diegiem šūta. Ja policija stādījās priekšā, tad puisim ar iepriekšēju pieredzi (un arī bez – kur tad nu aizmuksi?) nemaz nenāktu prātā bēgt projām. Bet ja pirmais, ko policisti darīja, nestādījās priekšā bet metās virsū un deva ribās, tad loģiski, ka puisis centās bēgt no pēkšņiem uzbrucējiem “Latvenergo” formās.

 3. Pērkons
  22 April 2013 @ 13:18

  Bļeg maukas menti. Tādi viņi ir! Vajag tos suņus iesūdzēt nekavējoties un pamatīgi. Man arī ir viena tāda: “bezpretenziju aizturēšanas” –10 gadus vēlāk hroniska pleca trauma. Vajdzēja sākt pa viņiem nahuj šaut tā lai zarnas lido.

  Sodīdams vienu, māci simtu! (mafijas rokasgrāmata)

 4. solaris
  22 April 2013 @ 17:40

  Beāte, kāpēc tu sniedz komentārus?! Lai vispirms pastrādā Iekšējās drošības birojs un patiesību lai noskaidro tiesa, pēc tam arī varēs komentēt, kurš ko ir pārkāpis. Pasteidzoties attaisnot darbības, kuru dēļ cilvēks, kuru var turēt aizdomās tikai par autortiesību pārkāpumu, ir dabūjis SMADZEŅU SATRICINĀJUMU, var arī sev pašai sabojāt reputāciju.

  Un Aleksandr Buko, vai tiešām šādi tevi mācīja strādāt?!

  P.s. Pat ja nerunā par likuma pareizu piemērošanu, tīri cilvēcīgā aspektā – aizturēšanas laikā sit tikai tādi policisti, kuri nav spējīgi savādāk aizturēt. Citiem vārdiem – nespējīgi (angl.: impotenti). Ja cilvēks mēģina bēgt (tiešām?), tad var pielietot speciālos tuvcīņas paņēmienus. Nevis sist pa seju.

 5. Prototips
  22 April 2013 @ 19:48

  Vispār nesaprotu kāpēc VP darbinieki bija tērpti Latvenergo formās, nevis savās.Kaut kā jocīgi. Un tā attaisnošanās – viņš pretojās – ir smieklīga, kā jau komentāros teikts – vairāk ticama ir vecmāmiņas versija.

 6. Juris
  23 April 2013 @ 00:30

  Zinot situāciju valstī, piemēram, medicīnā un policijā, pilnīgi ticu, ka konkrētie darbinieki varēja rīkoties prettiesiski, kas normālā valstī būtu jāapkaro, diemžēl, diez vai vainīgie tiks sodīti šoreiz.
  Bet Litovnieks arī nav eņģelis.
  Neskatoties uz krimināllietu pirms vairākiem gadiem, viņš turpināja nodarboties ar savu biznesu, kurš pašā pamatā nav likumīgs (var strīdēties par autortiesību likumiem, bet tādi tie ir). Tam par iemeslu, protams, bija mantkārība, jo torentu bizness ir diezgan ienesīgs.
  Toms var būt priecīgs, ka tie bija cilvēki Latvenergo formās, nevis FIB aģenti.

 7. Anonymous
  23 April 2013 @ 00:46

  Juri, pastāsti par ienesīgo torrentu biznesu. Kāds tur ir biznesa modelis?

 8. e
  23 April 2013 @ 01:23

  nu, izdzimteņu te netrūkst. redzēsim kā būs, kad pašus sitīs.

 9. Protams
  23 April 2013 @ 09:32

  Iespeeju, ka tas hipsteris ir pats ir mucis/aaleejies, mees automaatiski izsleedzam :) Nav duumi bez uguns. Kautkur lasiiju interviju ar shito breksi, shis atklaati lielijaas, ka esot izdzeesis visus logus speciaali un menti tjipa lohi. Ganjau kautko nedastaasta. Protams, tas neattaisno sishanu, jo shitaadu punkjatapu salociit var 2 sekundees bez sishanas jebkursh ar nelielu, bet praktisku pieredzi tuvciinjas implementaacijaas.

 10. Humors
  23 April 2013 @ 17:21

  Čalis iztēlojies no sevis otru Džulianu Asanžu :)
  Patiesībā policisti aizturēja sīku zaglēnu bez liekas pieklājības :)

 11. solaris
  23 April 2013 @ 18:00

  “Humors” – autortiesību pārkāpšana nav zagšana (turklāt vēl jau nav notiesājošs tiesas spriedums pat par to). Aizturēšana bez liekas pieklājības ir, kad ar tuvcīņas paņēmieniem strauji un pilnībā ierobežo personas pārvietošanās iespēju, piemēram, noguldot ar seju uz zemes, kur cilvēks jau ilgstoši nekustīgi gaida, kad tiks vests uz iecirkni. Savukārt sišana pa seju ir mazvērtības kompleksu nomocītu cilvēku pašapliecināšanās metode, kam ar aizturēšanu nav pilnīgi nekāds sakars. Ja kādam ir problēmas ar iekšēju spriedzi, lai iet uz boksa ringu un cīnās uz līdzīgiem noteikumiem, nevis, rupji pārkāpjot dienesta pilnvaras, sit cilvēkus situācijās, kur viņam nevar atbildēt.

 12. ZINATAJS
  3 May 2013 @ 22:48

  DARU VISIEM ZINAMU, KA VARMAKA BIJA – P. REINFELDS !! DOMAJU SHAJA PORTALA VINSH LABI PAZISTAMS.

Re: “Latvenergo” formās tērpti VP darbinieki aiztur torrenti.lv īpašniekuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>