Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

LTV Preses klubs. Neo – atklātības bruņinieks vai kriminālnoziedznieks?

Kategorija: Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

LTV_100_pants_Neo

Atklātības bruņinieks vai kriminālnoziedznieks? Pēc trīs gadus ilgas izmeklēšanas policija vēlas sākt Neo jeb Ilmāra Poikāna kriminālvajāšanu. Kā to vērtēt? – diskutēsim ar „Neo sāgas” žurnālisti, sabiedrisko attiecību speciālisti Ilzi Naglu, LU asociēto profesoru, tiesībsarga padomnieku Artūru Kuču, zvērinātu advokātu Mārtiņu Birku, žurnālistiem Juri Kažu (LETA, Nozare.lv), Māri Zanderu („Diena”, Radio SWH), Didzi Melbiksi.

Māris Zanders: “Kas ir sabiedrības intereses? Manās interesēs viņš nav rīkojies.”

Mārtiņš Birks: “Parasti tiesājas persona, kuras dati ir iegūti ar pusi, kura šos datus ir publiskojusi. Šinī gadījumā neviena iesnieguma nav. Faktiski valsts šobrīd aizsargā personas, kuras nemaz viņu nav lūgušas.”

Ilze Nagla: “Konkrētā firma, kas izstrādāja bija Exigen. Bija arī auditoru firma (red. KPMG), kas veica šīs sistēmas auditu, bet tad viņi skaidroja, ka tieši šīs daļas auditu viņi nav veikuši. Nekāda atbildība nesekoja, jo līgumiski no viņiem neko nevarēja piedzīt.”

Māris Zanders: “Ja ir runa par cita veida sensitīvu informāciju, kur ir problēma? Tu to vari nosapņot, tu vari izstāstīt, ka tas notiek citā valstī. Ja tu uzskati, ka tu aizskar citas personas personas datus, tu vari šos skaitļus nosaukt kā loterijas numurus.”

Ilze Nagla: “Ne visi žurnālistikas žanri pieļauj nosapņošanu.”

Mārtiņš Birks: “Mani pārsteidza, ka tiesībaizsardzības institūcijas neizvērtēja samērīgumu, lai pieņemtu šādu sankciju kā kratīšanu.”

Artūrs Kučs: “Šeit viena liela problēma bija tas, ka normāli šādos gadījumos izvērtē tiesa, vai ir tā nepieciešamība veikt kratīšanu pie žurnālista. Šinī gadījumā atļauja izmeklēšanas tiesnesim netika prasīta, tikai pēc šīs darbības veikšanas. Acīmredzot bija mēģinājums apiet šo situāciju, jo grūti pateikt kādi bija tie ārkārtējie apstākļi, kāpēc netika ievērota šī procedūra.”

Otto Ozols: “Kā jūs prognozējat, kāds varētu būt ECT lēmums Ilzes Naglas lietā?”

Mārtiņš Birks: “Es domāju, ka noteikti par labu. Un tā būs mācība. Un mācība būs arī, ja Neo lieta viņam nebūs par labu, tad arī tur Latvijas valsts zaudētu. Es tiešām cerēju, ka procesa virzītājs izlasīs manu rakstu “Jurista Vārdā” un aizdomāsies.”

Avoti:
LTV: http://www.ltv.lv/lv/video/preses-klubs.-neo-atklatiibas-brunjinieks-vai-kriminalnoziedznie.a14298/

2013-04-30  »  edgars

 1. vārds
  30 April 2013 @ 10:02

  pagājušajā nedēļā bija ziņa par apsūdzības uzrādīšanu. Panti ko viņam piesien liecina par reālu izmeklētāju izmisumu un mēģinājumu tomēr kaut ko izspiest no lietas, kur apsūdzība jūk pa visām šuvēm.

 2. heh
  30 April 2013 @ 12:50

  Zanders kaut kāds jocīgs. Kaut kādus namjokus izmet nepaskaidrojot.

 3. Andron Mc
  2 May 2013 @ 14:32

  Zanders i pajols. Raidijums lielākoties tukša muldēšana.
  Neo NEKO nau pārkāps, un neko slikt nau izdarijs. Viss.

Re: LTV Preses klubs. Neo – atklātības bruņinieks vai kriminālnoziedznieks?Tags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>