Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Tiesa attaisno e-bibliotēkas lietā apsūdzētos

Kategorija: Autortiesības + Juridiskie aspekti + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

e-biblioteka_konfiskacija

vija_kilbloka_ebiblioteka

Kā ziņots, www.e-biblioteka.lv uzturētājfirmas valdes locekļus Vanagu un Kalniņu prokuratūra apsūdzēja pēc Krimināllikuma 148.panta 2.daļas – par autortiesību tīšu pārkāpšanu, ja tā izdarīta, pārkāpjot autora tiesības uz darba izmantošanu, vai par blakustiesību tīšu pārkāpšanu, ja šīs darbības izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Valsts policijas (VP) Ekonomikas policijas pārvalde (EPP) šo procesu pēc vairāku fizisko un juridisko personu iesniegumiem sāka 2009.gada 12.novembrī. Pirmās instances tiesā šis kriminālprocess atrodas kopš 2011.gada vasaras.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, policija izmeklēšanā noskaidrojusi, ka interneta vietnē www.e-biblioteka.lv SIA Ideju foruma bibliotēka veic autortiesību objektu – grāmatu – reproducēšanu digitālajā, audio un video formātā, publiskošanu un padarīšanu pieejamu sabiedrībai tādā veidā, ka tam var piekļūt individuāli izraudzītā vietā un laikā bez autortiesību īpašnieka atļaujas, tādējādi pārkāpjot vairākas Autortiesību likumā ietvertās normas.

Veicot attiecīgās mājaslapas apskati, tika konstatēts, ka iesniedzēju autortiesību pārkāpums turpinās un izplatās jau attiecībā uz vairākiem autortiesību objektiem. Turklāt lapā www.e-biblioteka.lv tika konstatēts, ka informācija par dažiem no autortiesību objektiem jau tika izdzēsta, kas liecināja par apzinātu noziedzīga nodarījuma pēdu un pierādījumu slēpšanu, līdz ar to tika pieņemts lēmums izņemt serverus, uz kuriem atrodas mājaslapa www.e-biblioteka.lv.

Vēstures skolotāja izkratīšana nav pirmā Vijas Kilblokas un VP ENAP darboņu avantūra. Lai arī tiesā ENAP cietis sakāvi, primārais serveru konfiskācijas mērķis ir sasniegts:

Par spīti attaisnojušajam spriedumam e-bibliotēkas darbibu viņš neatjaunošot.
Edmunds Vanags:  Nē, noteikti nē. (Kādēļ?) Mēs esam noguruši no cīņas ar vējdzirnavām, lielai daļai sabiedribas projekts patik, bet kādai mazākai nepatīk.

Avoti:
LTV: http://www.youtube.com/watch?v=HxXxZNxk6zw
Diena.lv: http://www.diena.lv/latvija/zinas/tiesa-attaisno-abus-e-bibliotekas-kriminallieta-apsudzetos-14011432

2013-06-09  »  edgars

  1. d-k
    10 June 2013 @ 09:29

    nu bet kur problēma hostēt visu lapas saturu ārzemēs?

  2. Viss vēl nav beidzies
    17 February 2015 @ 23:30

    http://www.delfi.lv/news/national/criminal/at-izbeidz-kriminalprocesu-pret-abiem-e-bibliotekas-parstavjiem.d?id=45590732

Re: Tiesa attaisno e-bibliotēkas lietā apsūdzētosTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>