Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Valsts noslēpums liedz uzzināt, vai Latvijas iedzīvotājus izseko sociālajos tīklos

Kategorija: DP + Informācijas atklātība + Izlūkošana + Juridiskie aspekti + Operatīvā darbība + Personas dati + SAB + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

interception

Latvijā operatīvās darbības, piemēram, sarunu noklausīšanos, izsekošanu un citas lietas regulē likums. Savukārt, lai kādu no šīm darbībām pielietotu, nepieciešama tiesneša atļauja. Nesankcionēta piekļuve, piemēram, privātajai korespondencei, ir sodāma darbība. Portāls “Delfi” vēlējās noskaidrot, vai arī Latvijas drošības dienesti vienojas ar uzņēmumiem par cilvēku uzraudzīšanu.

Portāls “Delfi” vērsās pie Satversmes aizsardzības biroja (SAB), lai noskaidrotu, vai tam arī ir brīva piekļuve, piemēram, cilvēku e-pastiem un sociālajiem tīkliem. Taču Latvijas slepenie dienesti par to klusē.

“Atbilstoši spēkā esošām tiesību normām informācija par izlūkošanas, pretizlūkošana un operatīvās darbības organizāciju, metodiku un taktiku ir valsts noslēpums, tāpēc Satversmes aizsardzības birojs komentārus nesniegs. Latvijā operatīvās darbības pasākumus veic saskaņā ar Operatīvās darbības likumu,” īsi un korekti portālam “Delfi” atbildēja SAB pārstāve Iveta Maura.

Drošības policijā portālam “Delfi” norādīja, ka tā nav viņu kompetence un par šādiem jautājumiem atbild SAB, savukārt Valsts policijā atzina, ka izmanto sociālos tīklus dažādu noziedznieku, piemēram, pedofilu ķeršanai, taču tas viss notiek likumīgi, ar tiesneša sankciju.

AS “Delfi” nekad nav slēdzis vienošanos ar valdību, dodot atļauju kopēt vai uzraudzīt lasītājus, komentēja “Ekspress Grupp” lielākais akcionārs Hanss Luiks. Viņš papildināja, ka “Delfi” nekad nerīkotos tā, kā ASV izdarījuši “Facebook” un “Google”, nedotu pilnvaras dienestiem rīkoties ar lietotāju datiem.

Jauka lielīšanās no “Delfi” akcionāru puses, bet kā “Delfi” reaģēs, kad saņems šādu informācijas pieprasījumu, kas balstīts uz Valsts drošības iestāžu likumu?

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/politics/valsts-noslepums-liedz-uzzinat-vai-latvijas-iedzivotajus-izseko-socialajos-tiklos.d?id=43399249

Tagged:

2013-06-12  »  edgars

  1. edgars
    12 June 2013 @ 17:15

    Pie reizes vajag atcerēties: https://defense.lv/2012/07/13/draugiem-lv-tiesibsargajosam-institucijam-nodot-ari-datus-kurus-lietotajs-dzesis/

Re: Valsts noslēpums liedz uzzināt, vai Latvijas iedzīvotājus izseko sociālajos tīklosTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>