Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Pikšķerētāji izmanto “Positivus” pasākumu Swedbank klientu karšu datu izkrāpšanai

Kategorija: Pikšķerēšana

Šoreiz krāpnieki ir ķērušies klāt Swedbank norēķina karšu lietotājiem. Paziņojumā, kas tika izplatīts internetā, vēstīts, ka Swedbank piedāvā akciju – tikai par 10 latiem iegādāties biļetes uz Positivus festivāla visām trijām dienām. Turklāt summā ir iekļauta arī telts vieta. Savā Twitter vietnē Swedbank noliedz savu saistību ar šo “kārdinošo” piedāvājumu un aicina tos, kas jau paspējuši to izmantot, nekavējoties sazināties ar banku.

Pamanot internetā ievietoto informāciju par akciju, Positivus pārstāvji nekavējoties sazinājās ar “Swedbank” darbiniekiem, veicot situācijas izvērtēšanu un operatīvus novēršanas pasākumus. Par akciju tika informēta arī Valsts policija, “Delfi” skaidroja festivāla organizatoru pārstāve Maija Anna Ludbārža. Tuvojoties festivālam, aizvien biežāk parādās dažādi krāpšanas gadījumi. Positivus organizatori vēlreiz atgādina uzmanīties no biļešu viltotājiem un krāpniekiem, kā arī nepirkt biļetes “no rokas”.

Swdbank pārstāvis Ivars Svilāns paskaidroja, ka konkrētais krāpniecības gadījums tika fiksēts septiņos no rīta un jau deviņos neliešu izveidotā lapa tika slēgta. Lieta ir nodota izmeklēšanai, kas skaidros arī to, cik daudzi festivālu apmeklēt alkstoši cilvēki ir “uzķērušies” uz krāpnieku āķa. Bankas pārstāvis atgādina – neievadiet šaubīgās vietnēs savus sensitīvos datus!

Pikšķerētaji savu lapu bija izvietojuši uz bezmaksas hostinga servera http://positivusfestival.webatu.com/akcija/.

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/kartejie-krapnieki-izmanto-positivus-labo-vardu.d?id=43453745

Tagged:

2013-07-03  »  edgars

  1. tmz
    4 July 2013 @ 14:48

    Nu, ko, respekts 000webhost.com, kas 2h laikā pēc Latvijas policijas lūguma izvēlējās likvidēt šo lapu.
    Ja viņi būtu izdomājuši tā vietā, ka viņiem ir svarīgākas lietas darāmas, tad tā lapa nostāvētu vēl 10 gadus un Latvijas policija arī tad to lapu nespētu aizvērt.

Re: Pikšķerētāji izmanto “Positivus” pasākumu Swedbank klientu karšu datu izkrāpšanaiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>