Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Pētera Sahurova sieva Marina Maslobojeva vēl aizvien nav izdota ASV

Kategorija: Kibernoziegumi

peteris_sahurovs_fbi

2011.gada jūnijā Latvijas policija Rēzeknē aizturēja tobrīd 22 gadus veco Pēteri Sahurovu un 23 gadus veco Marinu Maslobojevu, kuri ASV apsūdzēti par kibernoziegumiem. ASV Tieslietu ministrija paziņoja, ka, īstenojot starptautiskas kibernoziegumu apkarošanas operācijas, aizturēti divi Latvijas pilsoņi, bet ASV un Eiropā, tostarp arī Baltijas valstīs, konfiscēti desmitiem datoru un serveru. Minētās operācijas norise koordinēta sadarbībā ar FIB.

Apcietinājumu abiem nepiemēroja, taču Sahurovs pamanījās pazust no likumsargu redzesloka un viņš izsludināts starptautiskajā meklēšanā.

Kā pirms gada LTV raidījumam “Panorāma” skaidroja prokuratūrā, izdošanas lūgums ASV būtu jāsniedz 40 dienu laikā, taču šajā laikā prokuratūra to nesaņēma. Tikai pēc prokuratūras atgādinājuma tas atsūtīts, un tas noticis nepilnu deviņu mēnešu laikā. Tad jau vīrietis bija pametis Latviju.

Tagad no prokuratūras aģentūrai LETA neizdevās iegūt izvērstu atbildi, kāpēc sieviete joprojām nav izdota ASV. Prokuratūras preses pārstāves Unas Rēķes komentārs bija īss: “Notiek pārbaude”.

Atgādiniet, lūdzu, ar ko šī izdošanas lieta atšķīrās no Čalovska izdošanas? Kāpēc toreiz neviens pat neiepīkstējās, ka Sahurovus varētu neizdot ASV?

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/criminal/joprojam-asv-nav-izdota-2011gada-rezekne-par-kibernoziegumiem-aiztureta-sieviete.d?id=43550887

2013-08-11  »  edgars

  1. Christian
    13 August 2013 @ 11:34

    Nezinu- varbūt kļūdos- bet… man tā vien izskatās, ka šoreiz tā ir dažu advokātu “šaikas” sabīdītā “shēma”, kā, maksimāli sataisot skandālu, iegūt publicitāti un izsist kompensācijas naudu no iespējams “pozitīvā” ECT sprieduma.
    Cerams, ka es kļūdos un puisis tiešām ir netaisnīgi novērtēts! ;)

Re: Pētera Sahurova sieva Marina Maslobojeva vēl aizvien nav izdota ASVTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>