Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Vēl aizvien nav izbeigts kriminālprocess pret grāmatas publiskošanā apsūdzēto vēstures skolotāju

Kategorija: Juridiskie aspekti + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Pavels_twitter

Prokuratūrā pagaidām nav izbeigts kriminālprocess pret grāmatas neatļautā publicēšanā aizdomās turēto Liepājas 15.vidusskolas vēstures skolotāju Pāvelu Juru.

Aģentūra LETA vakar ar atsauci uz prokuratūras preses sekretāri Aigu Šēnbergu jau ziņoja, ka Liepājas prokuratūrā starp Juru un SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” noslēgtais izlīgums ir akceptēts un kriminālprocess ir izbeigts. Šodien Šēnberga informēja, ka kriminālprocess šobrīd saņemts kriminālvajāšanas uzsākšanai Finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanas prokuratūrā un pagaidām nav pieņemts lēmums par lietas tālāko virzību.

Lēmumā par kratīšanu lasāms, ka vēstures skolotāja dzīvesvietā veikta kratīšana pēc ENAP inspektora Naura Liepiņa ierosinājuma, kuru sankcionējusi tiesnese Karīna Kraveca:

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas izmeklēšanas tiesnese Karīna Kraveca, izskatot ierosinājumu par kratīšanas izdarīšanu, iepazinusies ar kriminālprocesa Nr.11816002813 materiāliem konstatēja:
Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā saņemts LR IeM VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4.nodaļas vecākā inspektora Naura Liepiņa ierosinājums par kratīšanas izdarīšanu. [..] Tādējādi, secināms, ka Pāvela Jurs īpašuma tiesību ierobežošana, uz iepriekš minētajiem priekšmetiem, izņemot minētos priekšmetus, ir sabiedrības interesēs un notiek apstākļos, kas noteikti ar Kriminālprocesa likumu un atbilst Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 1.pantā paredzētajam. nolēma: izdarīt kratīšanu Pāvels Jurs deklarētajā dzīvesvietā. Lēmumu nodot izpildei LR IeM VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4.nodaļas darbiniekiem.

LĒMUMS (par drošības līdzekļa piemērošanu)
LR LR IeM VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4.nodaļas vecākais inspektors Nauris Liepiņš izskatijis krimināllietas Nr.11816002813 materiālus, un ņemot vērā, ka ir pamats uzskatīt, ka Pāvels Jurs izvairīsies no izmeklēšanas un vadoties ar Kriminālprocesa likuma pantu, nolēmu:
1. Piemērot aizdomās turētajam drošības līdzekli – “nodošanu policijas uzraudzībā”.
2. Papildus piemērot noteiktas nodarbošanās aizliegumu – nodarboties ar mājas lapu administrēšanu.

Nauris Liepiņš  Karīna Kraveca

Inspektors Nauris Liepiņš ir procesa virzītājs un iniciators arī kratīšanai pie žurnālista Leonīda Jākobsona, kurš publicēja bēdīgi slaveno Nila Ušakova e-pastu saraksti.

Avoti:
Liepājniekiem.lv: http://www.liepajniekiem.lv/zinas/kriminalzinas-negadijumi/pagaidam-tomer-nav-izbeigts-kriminalprocess-pret-pavelu-juru-96582
Pāvels Jurs: https://twitter.com/PavelsJurs/status/366976612614410242 [pielikums]

2013-09-04  »  edgars

  1. Anonymous
    25 October 2013 @ 17:08

    Ir izbeigta 18 oktobrī:
    http://www.delfi.lv/news/national/criminal/izliguma-del-izcakst-kriminalprocess-pret-gramatas-kopesana-vainoto-skolotaju.d?id=43760294

Re: Vēl aizvien nav izbeigts kriminālprocess pret grāmatas publiskošanā apsūdzēto vēstures skolotājuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>