Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Pēc Leonīda Jākobsona iesnieguma ierosināta krimināllieta pret Lato Lapsu

Kategorija: DP + Informācijas atklātība + Juridiskie aspekti + Kibernoziegumi

lato_lapsa_cits_kekis

Šopavasar – pusotru gadu pēc Lato Lapsas, Agneses Margēvičas un Kristīnes Jančevskas grāmatas «Cits ķēķis: zem likumīgā «jumta»» izdošanas – policijā saistībā ar to sākts kriminālprocess, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Lieta sākta pēc Krimināllikuma 144.panta par korespondences, pa telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās un citas informācijas noslēpuma pārkāpšanu.

LETA noskaidroja, ka pēdējo mēnešu laikā Drošības policija veikusi virkni apjomīgu izmeklēšanas darbību, tostarp televīzijām pieprasīti grāmatai veltītās preses konferences ieraksti, liecināt nācies arī tipogrāfijas, kas drukāja grāmatu, un citu grāmatizdevēju pārstāvjiem. Lietu izmeklē Drošības policijas majors Iļja Boronovskis.

Savukārt «Kompromat.lv» žurnālists Leonīds Jākobsons aģentūrai LETA apstiprināja, ka pavasarī bija vērsies ar iesniegumu Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē par viņa privātās sarakstes nozagšanu un izplatīšanu, savukārt vēlāk šī lieta tikusi apvienota ar kādu citu, kuru izmeklē Drošības policija. Jākobsons izteicās, ka lietā esot iesaistīts Lapsa un kāds hakeris, kurš Lapsam nodevis viņa saraksti. Žurnālists apgalvoja, ka publiskotā sarakste ne vien nozagta, bet arī tikusi atspoguļota neprecīzi un vietām esot tikusi falsificēta. Jautāts, kāpēc ar iesniegumu policijā vērsās tikai šī gada pavasarī, ja grāmata publicēta 2011.gadā, Jākobsons norādīja, ka tas ir pieredzes un pacietības jautājums. Proti, tagad viņš ir sapratis Krimināllikuma 144.panta būtību saistībā ar savu krimināllietu, kur žurnālists apsūdzēts saistībā Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu. Tāpat Lapsa visu šo laiku portālā «Pietiek.com» turpinājis ievietot nepatiesas ziņas par Jākobsonu, līdz ar to viņa pacietības mērs bijis beidzot pilns. Pēc Jākobsona domām, «Lapsa ir noziedznieks, nevis žurnālists».

Bezgala ironiski. Tagad katrs savā lietā varēs pārliecināt Latvijas tiesu un vēlāk ECT, ka korespondences pludināšana notikusi sabiedrības interesēs. Nav gan skaidrs, kāpēc Lato Lapsam tik ilgi pret šādām krimināllietām bija imunitāte.

Avoti:
Apollo.lv: http://www.apollo.lv/zinas/sakts-kriminalprocess-par-lato-lapsas-izdoto-gramatu/611605

 

2013-09-19  »  edgars

 1. vārds
  19 September 2013 @ 17:32

  Grāmatu nelasīju un nesaprotu par ko īsti tagad jezga? Lapsam grib piesiet ka viņš publicējis Jākobsonam nozagtās vēstules, kuras pats Jākobsons arī bija kādam citam nozadzis?

 2. Anonymous
  19 September 2013 @ 17:53

  rekur Jākobsona vēstules,
  http://www.pietiek.com/raksti/fragmenti_no_cita_keka_zurnalists_jekabsons,_specdienestu_roka_un_zurnalistiskais_bizness

 3. Anonymous
  20 September 2013 @ 11:26

  Offtopiks: nenoliedzot sabiedrības ieguvumu no daļas Lato Lapsas agrāko publikāciju, pēdeja laikā Lato Lapsa nodarbojas ar žurnalistikas graušanu – Lapsa publicē materiālus tos nepārbaudot vai pat skaidri zinot, ka tie ir nepatiesi vai sniedz nepatiesu priekšstatu par personām un notikumiem. Interesanti ir tas, ka visi Latvijas žurnālisti ir nobijušies un izliekas, ka tāda Lato Lapsas un izvairās komentēt viņa piekopto praksi. Var jau saprast, neviens negrib, lai Lapsa uzsāk nomelnošanas kampaņu, bet lai cik interesanti nebūtu, šajā lietā Lapsa nevar sagaidīt nekādu citu žurnalistu aizstāvību, jo līdz šim Lapsa visus viņus ir saucis par angažētiem divkošiem, utt.

  Lapsas stāsts vēl nav beidzies. Es tikai gaidu kad kāds drosmīgs Latvijas žurnālists beidzot izpētis un sabiedrībai izstāstīs par to, kā Lato Lapsas to dara un kas aiz tā stāv.

 4. Andron Mc
  20 September 2013 @ 12:27

  Es nesaprotu šito idotismu. Vesels stāvs (vai pat ēka) ar policistiem, sēd un nodarbojas ar kautkādu papīru stumdīšanu. Piepisās cilvēkiem, kuri informē tautu u.t.t.
  Vel vesela banda ķer cigarešu importētājus.
  Bet kad vajag atrast slepkavas un urlas – policija pasaka ka nepietiekot resursi!
  Tātad ekonomiku sildošos cilvēkus uz ielas drīkst aplaupīt un nosist, pēc policijas domām, taču nav svarīgi cik cilvēkus nodarbina ar kautkādu cirku!

Re: Pēc Leonīda Jākobsona iesnieguma ierosināta krimināllieta pret Lato LapsuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>