Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Latvijas mēstuļotāju melnais saraksts aicina ziņot par Latvijas mēstuļotājiem

Kategorija: Surogātpasts

spam_sms

Internetā jau daudzus gadus veiksmīgi darbojas neskaitāmi mēstuļotāju melno sarakstu servisi, kam vajadzīgs vēl viens? Tāpēc, ka mēs koncentrējamies tieši uz Latvijas mēstuļotājiem. Viņu mēstuļu apjomi bieži ir stipri par mazu vai arī auditorija ir pārāk specifiska, lai tos pamanītu lielie ārvalstu melno sarakstu servisi. Tāpēc mūsu bāleliņi parasti melnajos sarakstos nemaz neiekļūst un rezultātā vietējiem e-pasta uzturētājiem sagādā vislielākās problēmas. Vietējās mēstules līdz šim varēja bloķēt vienīgi rokas režīmā, uzturot pašam savu melno sarakstu. Lieki piebilst, tas ir visai neefektīvs paņēmiens, tāpēc vietējo mēstuļu bloķēšanu turpmāk gribam uzņemties mēs.

Kas vainas CERT.lv LMMS?
CERT.lv Latvijas Mēstuļotāju Melnais Saraksts tiek publicēts tikai DNSBL formātā. Viņu sarakstā nav iekļautas pat uz doto brīdi visaktīvāko Latvijas mēstuļotāju IP adreses, no kuriem daļa regulāri spamo pat no 2010. gada. Piemēram, SIA “CDI” (atlants.lv) IP adreses 92.240.68.109 un 92.240.68.110 vai SIA “Latvikon” IP adrese 159.148.41.33. Arī CERT.lv attieksme pret mēstuļotājiem (precīzāk, tās trūkums) ir visnotaļ dīvaina.

Interesanti, ka arī no CERT.LV tīkla tiek izsūtītas mēstules:

Par godu jaunā mācību gada sākumam pēdējās nedēļas laikā neatlaidīgi mēstules sūta SIA “CDI”, kuri ir mājaslapas www.atlants.lv uzturētāji. Tāpēc mēs saglabājām 18 viņu sūtītās mēstules, un ar iesniegumu vērsāmies Datu valsts inspekcijā.

Arī CERT un Sigmanet (LU Matemātikas un informātikas institūts) tika nostūtīta ar PGP parakstīta e-pasta vēstule:
No LU aģentūras “LU Matemātikas un informātikas institūts” reģistrētām IP adresēm 92.240.68.109 un 92.240.68.110 pienāk ļoti daudz mēstuļu. Vēstules tiek sūtītas no e-pasta adreses noreply@atlants.lv, IP adresēm reversie DNS ieraksti ir perkons.cdi.lv un zibens.cdi.lv, no kā var secināt, ka tās ir reģistrētas uz uzņēmumu SIA “CDI” (reģ. nr.40003589548). Pielikumā 18 mēstules, kuras no viņiem saņēmām laika posmā no 2. līdz 4. septembim, bet joprojām pienāk arvien jaunas mēstules.

Nedz CERT, nedz Sigmanet neuzskatīja par vajadzīgu atbildēt vai reaģēt uz mūsu vēstuli, jo mēstules no SIA “CDI” turpināja pienākt arī vairākas dienas pēc tam. Tiklīdz būs atbilde no Datu valsts inspekcijas, publicēsim to šeit.

Šobrīd melnajā sarakstā ir 60 domēna vārdi.

Avoti:
Melnis: http://melnis.courier.lv/

2013-09-30  »  edgars

 1. vārds
  30 September 2013 @ 14:38

  neredzu nekādus kritērijus. Kaut kāds ļoti subjektīvs sviests – man tas e-pasts nepatīk un viss. Un cilvēks pat nesaprot, ko dara Datu valsts inspekcija.

 2. Anonymous
  30 September 2013 @ 14:48

  Bezjēdzīgs pasākums, tāpat kā citi uzsāktie un pamestie aabeles un petruhas superprojekti.

 3. Andron Mc
  30 September 2013 @ 14:55

  Es uztaisiju savu blacklisti un man pohuj visādi atlantiši un latvikoņi.

Re: Latvijas mēstuļotāju melnais saraksts aicina ziņot par Latvijas mēstuļotājiemTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>