Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Puse no valsts informācijas sistēmu pārziņiem nav iecēluši drošības pārvaldnieku

Kategorija: Datu drošība + ePārvalde

varam_logo

Par nepietiekamu VIS drošības pārvaldību liecina VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums, ko valdība izskatīja otrdienas, 29.oktobra, Ministru kabineta sēdē.

Ar mērķi izvērtēt normatīvajos aktos šo sistēmu pārziņiem ietverto uzdevumu izpildi un salīdzinātu situāciju 2010.gadā ar pašreizējo stāvokli, VARAM veica atbildīgo valsts iestāžu atkārtotu aptauju par esošajiem VIS drošības pārvaldniekiem. Apkopojot saņemto informāciju un veicot tās analīzi, secināts, ka no VIS reģistrā reģistrētajiem 64 VIS pārziņiem, 32 gadījumos nav izpildītas prasības par VIS drošības pārvaldnieka iecelšanu Salīdzinoši 2010.gadā no visiem reģistrētiem VIS pārziņiem, prasība bija ievērota 28 gadījumos no 60.

Normatīvais regulējums nosaka, ka VIS drošības pārvaldnieks veic visu pasākumu organizēšanu – drošības pārbaužu organizāciju, risku analīzi, dokumentu izstrādi, VIS drošības uzlabošanai. Līdz ar to drošības pārvaldnieka neesamība rada potenciālus draudus šo sistēmu drošībai. Nelielais drošības pārvaldnieku skaita pieaugums salīdzinot ar 2010.gadu liecina par to, ka VIS pārziņi šim jautājumam nepievērš pienācīgu uzmanību.

Tāpat, analizējot iesniegto informāciju par šo sistēmu drošības pārbaudēm, tika secināts, ka drošības pārbaudes pēdējo divu gadu laikā ir veiktas 50% gadījumu VIS , risku analīzes 57% gadījumu VIS.

Pats informatīvais ziņojums tik slepens, ka tika izskatīts MK slēgtajā daļā. Sak, lai ļaundari nezin, kurai VIS uzbrukt.

Avoti:
VARAM: http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=17475
MK: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40295129

2013-10-30  »  edgars

 1. A.
  31 October 2013 @ 09:29

  Vajadzēja gan nopublicēt informatīvo ziņojumu. Publiska kaunināšana ir diezgan efektīva.

 2. Christian
  31 October 2013 @ 19:28

  VARAM ir iegājusies prakse- pēc iespējas visus dokumentus virzīt vai nu svētkos, vai slēgtajās daļās. Laikam zina, ka bullšits tiks apturēts vēl dienas gaismu neieraudzījis… :)

 3. vārds
  1 November 2013 @ 09:51

  nav jau ko iecelt. kadru trūkums ir baiss.

Re: Puse no valsts informācijas sistēmu pārziņiem nav iecēluši drošības pārvaldniekuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>