Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Swedbank pārtrauks sniegt autentifikācijas pakalpojumus

Kategorija: eID + eparaksts + ePārvalde

Swedbank

Informējam, ka sākot ar 08.12.2013., Swedbank kodu karte un kodu kalkulators vairs nebūs autentifikācijas līdzeklis portāla www.eParaksts.lv lietošanai, bet to vietā Jūs varēsiet autentificēties ar jauno personu apliecinošo dokumentu – elektronisko identifikācijas jeb eID karti. Iespēja veikt eParakstīšanās pakalpojuma apmaksu tiešsaistē ar Swedbank interneta banku vēl joprojām saglabāsies.

Patlaban jau 302 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir eID karte, un to īpašnieku skaits turpina palielināties. Swedbank atbalsta eID kartes attīstību, lai tā kļūtu par vienotu autentifikatoru valsts un uzņēmumu sniegtajiem digitālajiem pakalpojumiem. No šā gada septembra visi Swedbank internetbankas lietotāji, kuriem ir eID karte ar tajā aktivizētu eParakstu, var ar to pieslēgties arī Swedbank internetbankai un lietot tās pakalpojumus.

eID kartes digitālās iespējas virza tajā iekļautā eParaksta aktivizācija, tāpēc eID kartei ir pamats kļūt par galveno autentifikācijas līdzekli arī portāla eparaksts.lv pakalpojumu lietošanai, savstarpēji veicinot attīstību.

Tā vietā, lai lietotu eID, klienti visdrīzāk vienkārši atvērs kontu konkurējošā bankā.

Avoti:
Eparaksts.lv: https://www.eparaksts.lv/lv/jaunumi/informacija-swedbank-klientiem/

Tagged:

2013-11-11  »  edgars

  1. d-k
    12 November 2013 @ 09:21

    Ļoti labi, visām bankām tā vajadzētu darīt. Tad varētu šo neizdevušos un problemātisko virtuālo e-parakstu veiksmīgi aizklapēt ciet.

  2. Jancis
    19 November 2013 @ 14:52

    eh, žēl ka tā. es tā kā vēl īsti nepavelkos uz to eID

Re: Swedbank pārtrauks sniegt autentifikācijas pakalpojumusTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>