Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

“Rīgas satiksme” mājaslapā ievietojusi Mobilly atskaiti ar automašīnu numura zīmēm

Kategorija: Incidenti + Personas dati

parkssms_auto_nr

«Rīgas satiksmes» izveidotās stāvvietu norēķinu sistēmas «SMSRīga» mājaslapā ir publicēts fails, kas satur atskaiti no «Mobilly» stāvvietu norēķinu sistēmas. Kā pārliecinājās «Nozare.lv», mājaslapā «https://parkssms.rigassatiksme.lv» pieejamajā failā atrodami dati par noteiktā stāvvietu zonā esošajiem spēkratiem.

Kā paskaidroja SIA «CityCredit» direktors Kārlis Andersons, atrastie dati ir standarta atskaite no viņu izveidotās «Mobilly» sistēmas, kas satur informāciju par to automašīnu numura zīmēm, kas konkrētajā laika posmā izmanto kādas stāvvietu zonas pakalpojumus. Kaut arī šāda veida datus nav aizliegts publicēt, tomēr Andersons norādīja, ka līdzīgas atskaites «Mobilly» platforma nekad nav publicējusi, jo uzskata, ka klientiem nepatiktu, ja kāds uzzinātu, kur atrodas viņu auto. To, kādēļ šāds fails atrodams konkurentu sistēmā, Andersons paskaidrot nemācēja, minot, ka to «SMSRīga» izstrādātāji varētu būt izmantojuši savas sistēmas testēšanai.

DVI varētu atgādināt, vai transportlīdzekļa reģistrācijas numuri ir personas dati?

“Rīgas satiksmei” bijušas problēas arī ar pareizu servera nokonfigurēšanu:

Zēni un meitenes, šis ir interesanti: https://parkssms.rigassatiksme…. Iespēja iepazīties ar juridisko un fizisko personu noteikumiem un līgumu. Iečekojiet arī failu spi.jpg :)

Avoti:
TVNET: http://financenet.tvnet.lv/zinas/489110-interneta_atrodama_mobilly_atskaite_ar_automasinu_numura_zimem
Kristaps Skutelis: http://krizdabz.lv/it-zinas/usakov-rokas-nost-mobilly/

2013-12-06  »  edgars

  1. Atis
    6 December 2013 @ 20:16

    Numuri var būt personas dati – tie ir personas dati, ja auto pieder fiziskai personai, jo saistīti ar identificējamu fizisko personu (auto īpašnieku, kuru iespējams noskaidrot pēc numura).

  2. Kaspars Foigts
    9 December 2013 @ 13:17

    MOBILLY, nevis Mobility.

Re: “Rīgas satiksme” mājaslapā ievietojusi Mobilly atskaiti ar automašīnu numura zīmēmTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>