Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Bijusī VP ENAP izmeklētāja Jeļena Fedeņeva strādā Neo lietā “cietušajā” ABLV Bank

Kategorija: Juridiskie aspekti + Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

ABLV_Bank_Jelena_Fedeneva_Neo_lieta

Negaidīti pavērsieni notikuši Neo lietā. Pēc visai ievērojamas pauzes lietā uzradies cietušais, kas var mainīt izmeklēšanas gaitu. Arī policiste, kura strādājusi izmeklēšanā, mainījusi darba vietu, kas, iespējams, saistīta ar cietušo.

Aldis Alliks (Ilmāra Poikāna advokāts): “Es esmu pārliecināts, ka kredītiestādes vadība, vai attiecīgie speciālisti vismaz sirds dziļumos saprot, ka ne jau Ilmārs Poikāns ir vainojams pie notikušā. Šeit vai nu politiski, vai disciplināri, vai krimināltiesiski jāatbild pavisam citām personām.”

Centrs Re:baltica izpētījis, ka cietušā kredītiestāde visticamāk ir ABLV Banka, tomēr nav skaidrs tai nodarītais kaitējums, jo dati par to nevienā brīdī nav publiskoti.

Ilmārs Punka (Ilmāra Poikāna advokāts): “Ja nebūtu pieteicies šis cietušais, tad nebūtu iespējams Ilmāru Poikānu apsūdzēt pēc KL 200. panta, kur ir runa par komercnoslēpuma prettiesisku iegūšanu.”

Par nodarīto kaitējumu kredītiestādē plašāk varētu zināt Neo lietas prokurore Vita Ozoliņa, taču trīs nedēļu laikā viņa tā arī nespēja izbrīvēt laiku intervijai un sarunu atteica.

Taču ir vēl kāda interesanta saistība starp VP ENAP un iespējamo cietušo ABLV Bank. Neo lietas izmeklētāja bija Jeļena Fedeņeva. No Defacto rīcībā esošās informācijas noprotams, ka šobrīd Fedeņeva strādā ABLV Bank. Skaidrība par to, kāda loma Fedeņevai bijusi, lai panāktu, ka ABLV piesakās par iespējamo cietušo, nav.

Andrejs Grišins (VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks): “Viņa ir parastais darbinieks bankā, bez noteiktām paraksta tiesībām, tādēļ es domāju, ka tas nav noteicošais šajā jomā.”
Žurnāliste: “Sākotnēji es mēģināju sarunāt interviju ar VP ENAP vadītāju Gudermaņa kungu. Tā kā intervija tika atteikta – ka runāsiet jūs, vai tas nozīmē, ka jūs viņam līdz galam neuzticaties?”
Andrejs Grišins: “Es viņam uzticos. Man likās svarīgi visi šie jautājumi un es viņiem esmu sekojis līdzi un daudz izrunājis.”

Tikmēr ABLV Bank pārstāvis savā komentārā par iespējamo saistību ar Neo lietu un Fedeņevas lomu tajā ir kodolīgs:
Ilmārs Jargans (AS “ABLV Bank” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs): “Par “Neo lietu” un darba attiecībām ar Jeļenu Fedeņevu mēs informāciju nevaram sniegt.”

Poikāna advokāti atklājuši savu turpmāko iespējamo rīcību. Tā kā valsts nav uzņēmusies atbildību par to, ka VID sistēmā bija radies caurums, tad valstij nākšoties atbildēt par to laiku izdevumiem un pārdzīvojumiem, kurus patērējis un piedzīvojis Poikāns.

Pēdējā rindkopa gan nav diez ko saprotama.

Avoti:
LTV: http://www.youtube.com/watch?v=SM95VVX-3es

2013-12-09  »  edgars

Re: Bijusī VP ENAP izmeklētāja Jeļena Fedeņeva strādā Neo lietā “cietušajā” ABLV BankTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>