Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

DP mēģina noskaidrot LTV žurnālista informācijas avotu

Kategorija: DP + Vārda brīvība

DP_LTV_atbilde

Pēdējo mēnešu laikā DP izrādījusi vēlmi atklāt kāda LTV žurnālista informācijas avotu, kas saistīts ar sižetu par bijušā “Airbaltic” īpašnieka izredzēm gūt kompensāciju no valsts.

Par ierobežotas pieejamības atzinuma noplūdi ierosināta krimināllieta un tās ietvaros LTV žurnālists nopratināts un atzīts par liecinieku. Defacto rīcībā esošā informācija liecina, ka mēģinot atrast žurnālista sarunu biedrus izņemti pat kādas kafejnīcas novērošanas kameru ieraksti.

LTV žurnālists savu avotu neatklāj un ar tiesas palīdzību to arī nav prasīts atklāt. DP šajā lietā nav nevienas personas ar aizdomās turamā statusu, bet nopratināti desmitiem amatpersonu, kurām teorētiski pastāvēja iespēja redzēt ierobežotās pieejamības dokumentus.

DP arī runājusi ar virkni personu, kas noteiktā laikā kontaktējušās ar šo žurnālistu. Uz jautājumu, kas ļāvis iegūt informāciju par žurnālista telefona sarunām un īsziņām DP atbild: “DP šobrīd nevar sniegt informāciju par visām veiktajām vai plānotajām izmeklēšanas darbībām. Taču papildus vēlamies skaidrot, ka DP informāciju par kontaktiem ar žurnālistu ieguva no citām kriminālprocesā iesaistītajām (nopratinātajām) personām.”

DP ir jāizmeklē krimināllieta par ierobežotas pieejamības informācijas noplūdi, un tas ir tikai pareizi, ka DP nevis krata žurnālistu vai noklausās tā sarunas, bet nopratina personas, kas bija saskarē ar nopludināto dokumentu.

Izrādās, ka DP tomēr ir izspiegojusi žurnālisti:

Agnese Margēviča: “Konkrētā kriminālprocesa ietvaros amatpersonām pratināšanās Drošības policija ir rādījusi izdrukas ar manām īsziņām, kas nozīmē, ka es esmu bijusi noklausīta. Un jāteic, ka ari Drošības policijas šefs Reinika kungs, kad es viņu klātienē satiku un uzdevu viņam šo jautājumu, viņš arī nemaz to nenoliedza, bet ieteica sūdzēties Prokuraturā, kas nav iespējams, jo man šajā kriminālprocesā nav piešķirts nekādas statuss, līdz ar to es esmu pilnīgi beztiesiska šajā situācijā kā žurnāliste.”

Avoti:
LTV: http://www.youtube.com/watch?v=ahNU8US9CIg
LTV: http://www.youtube.com/watch?v=wxLxgR1Jsrk

2013-12-09  »  edgars

  1. A.
    12 December 2013 @ 12:48

    Nu kādam vajadzētu pārbaudīt vai tas tā ir. Nav izslēgts, ka DP iebrida žurnālista metadatos, bet tagad meklē pierādījumus, kurus norādīt oficiālajā apsūdzībā.

Re: DP mēģina noskaidrot LTV žurnālista informācijas avotuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>