Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Lidostas “Rīga” drošības departaments noklausījies darbinieku sarunas

Kategorija: DP + Izlūkošana + Operatīvā darbība

DP_lidosta_riga

Aizdomās par totālas izspiegošanas sistēmas izveidošanu lidostā Rīga valsts akciju sabiedrības Starptautiskā lidosta „Rīga” valde pieņēmusi lēmumu par lidostas Drošības departamenta vadītāja, bēdīgi slavenā premjera ekspadomnieka Raimonda Lazdiņa atstādināšanu. Drošības policijā saistībā ar atklātajiem faktiem ir sākts kriminālprocess.

Drošības policija, pieņemot lēmumu par kriminālprocesa uzsākšanu, kura ietvaros sestdien lidostā notika kratīšana, saņēmusi informāciju, ka Lazdiņš, izmantojot amatā pieejamos resursus, kontrolējis valsts augstāko amatpersonu izlidošanu un ielidošanu caur lidostu Rīga, par viņu pavadītājiem un sagaidītājiem saglabājot videoierakstus, kas attiecas gan uz oficiālām vizītēm, gan privātiem braucieniem, – tā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, kas iegūta no par izmeklēšanu informētiem avotiem. Līdzīgi lidostas drošības šefa uzdevumā kontrolēti valsts tiesībsargājošo iestāžu un drošības iestāžu amatpersonu lidojumi.

Lidostas Rīga valde, kas jau lēmusi par Lazdiņa atstādināšanu un uz kuras informācijas pamata Drošības policija uzsākusi kriminālprocesu, noskaidrojusi, ka Lazdiņš 2011. gadā par lidostas Drošības departamenta līdzekļiem iegādājies speciālo aparatūru, kas ļauj noklausīties telefonsarunas, un speciālo programmatūru, ar kuras palīdzību iespējams kontrolēt elektronisko saraksti. Šādi Lazdiņš vismaz divus pēdējos gadus kontrolējis lidostas valdes locekļu un citu vadošo darbinieku saraksti un noklausījies viņu telefonsarunas. Šāda izsekošana skārusi arī lidostā bāzētos muitas, robežsardzes un policijas darbiniekus un lidostā strādājošo uzņēmumu un iestāžu darbiniekus.

Tāpat no darba lidostas Drošības departamentā no darba uz trim mēnešiem atstādināts bijušais Valsts policijas darbinieks Ints Rubezis un bijušais Rīgas Centrālcietuma darbinieks Andris Savko – abi bijuši iesaistīti noklausīšanās un izsekošanas darbībās.

Lazdiņa darbinieki bija pievienojuši ierakstīšanas iekārtu lidostas saziņas sistēmai, kurā iekļauti fiksētie telefoni. Lidostas darbinieki bieži savus mobilos tālruņus bija pāradresējuši uz fiksētajām, tā Lazdiņam radās iespēja noklausīties arī mobīlās sarunas. Lazdiņš bija pārliecinājis iepriekšējo lidostas valdi iepirkt sarunu ierakstīšanas ierīci. No valsts naudas tam iztērēti 15 000 LVL. Pēdējo dienu laikā izmeklētāji lidostā atraduši arī citus aizdomīgus elektroniskus savienojumus. Vēl skaidro, kam tie domāti.

Interesanti, kāda loma šajā skandālā ir lidostas darbiniekam, filmas “Hakeri” galvenajam varonim Ingum Krūmiņam. Viņa speciālās zināšanas varētu būt izmantotas gan lai izspiegotu darbiniekus, gan arī lai šo izspiegošanu atklātu.

DP par pārkāpumiem jau bijusi informēta iepriekš:

Vairāki pārkāpumos vainoti lidostas “Rīga” darbinieki 2010.gadā ziņojuši Drošības policijai (DP) par iespējamo telefonsarunu noklausīšanos Rīgas lidostā, taču likumsargu rīcībā nebija informācijas, kas apstiprinātu iesnieguma autoru sniegtās ziņas, ziņo LETA.

Ņemot vērā, ka DP rīcībā nebija operatīvas informācijas, kas apstiprinātu iesnieguma autoru sniegtās ziņas, kā arī faktu, ka iesnieguma autoriem bija personīgi motīvi, lai vērstos pret lidostu, DP iesniegumā minēto informāciju pieņēma zināšanai un par to attiecīgi informēja arī iesnieguma autorus.

Avoti:
Nekā Personīga: http://www.tv3play.lv/play/340257
Pietiek.com: http://www.pietiek.com/raksti/aizdomas_par_totalu_izspiegosanu_lidosta_riga_pienemts_lemums_par_raimonda_lazdina_atstadinasanu
Pietiek.com: http://www.pietiek.com/raksti/drosibas_policija_izmekle,_ka_intereses_lazdins_izsekojis_augstako_valsts_amatpersonu_lidojumus
Mixnews: http://lat.mixnews.lv/lv/kriminalzinas/21651_dp-2010-gada-zinots-par-iespejamo-noklausisanos-rigas-lidosta

2013-12-16  »  edgars

 1. MakBekons
  16 December 2013 @ 22:06

  Ja izrādīsies, ka Krūmiņš ir bijis iesaistīts šajas nevisai tīrajās darbībās, diezvai viņu pie VIS auditiem būtu jālaiž.

 2. eks
  7 January 2014 @ 11:02

  Daudzas bankas kontrolē elektronisko saraksti un dažas arī telefonus, parasti darbinieki par to zin, brīnums, ka šoreiz tas ir atklājums.

 3. edgars
  30 July 2014 @ 15:42

  “Ar kolektīvo iesniegumu Drošības policijā bija vērsušies … Kvalitātes departamenta Drošības pārvaldības sistēmas direktors Ingus Krūmiņš … ”

  http://www.pietiek.com/raksti/drosibas_policija_lidosta_riga_noklausitajiem_nav_noticis_noziedzigs_nodarijums

 4. Anonymous
  9 June 2016 @ 21:30

  Tagad, pusgadu vēlāk, kriminālprocess tā daļā ir izbeigts arī pret pārējiem diviem lidostas drošībniekiem – Lazdiņu un Rubezi. Prokurors konstatējis, ka abu darbības veiktas “amata aprakstos paredzēto pienākumu izpildei, ar mērķi nodrošināt komercnoslēpuma aizsardzību, novērst korupcijas riskus un apdraudējumus lidostas darbībai, nevis kādām citām vajadzībām ārpus darba pienākumu izpildes.”

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/laikraksts-sarunu-noklausisanas-lieta-izbeigts-kriminalprocess-pret-bijusajiem-lidostas-drosibniekiem.a186941/

Re: Lidostas “Rīga” drošības departaments noklausījies darbinieku sarunasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>