Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Latvijā tiks veidots NATO Izcilības centrs stratēģiskās komunikācijas jautājumos

Kategorija: AM + Psiholoģiskās operācijas

latvija_nato_karogi_lauris_viksne_f64-media_large

Latvijā tiks veidota NATO iestāde – Izcilības centrs stratēģiskās komunikācijas jautājumos, kura mērķis būs sniegt padomus un aizsargāt NATO valstis un to iedzīvotājus no dažādiem psiholoģiskiem uzbrukumiem informatīvajā telpā, atrodot labāko atbildi uz tiem. Kā centrs darbosies – par to Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts.

– No Latvijas budžeta NATO Izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos uzturēšanai atvēlēti 3,2 miljoni eiro – tā daudzu iedzīvotāju acīs ir liela nauda. Ar ko centrs praktiski nodarbosies, un kāpēc tas Latvijai ir nepieciešams?
– Stratēģiskā komunikācija ir māksla, kā vārdu padarīt par vairogu. NATO, kurā esam arī mēs, ir spēcīgākā militārā alianse, kurai militāri neviens neko nevar izdarīt. Tomēr mūsdienu informācijas telpā ikdienā redzami arī mēģinājumi sagraut mūsu gribu – pastāvēt par savu valsti, redzēt, ka mūsu valstij ir nākotne un ka Latvija nav vis vēstures kļūda, kā to dažas aprindas proponē. Tas ir moderns mēģinājums sagraut oponenta gribu, un šī problēma ir aktuāla ne tikai Latvijai, bet arī kopumā tas ir izaicinājums NATO. Interneta vidē un sociālajos tīklos ir izvērsta darbība, kas vērsta uz militāro spēku gribas sagraušanu. Piemēram, Afganistānā islāmistu kustība “Taleban” izmanto stratēģiskās komunikācijas metodes. Lai tām dotu pretsparu, centra vajadzībām būs nepieciešami speciāli apmācīti cilvēki. Tādas specifiskas zināšanas augstskolās nemāca. Jāpiebilst, ka vajadzība pēc šāda centra bija izteikta NATO samitā un arī NATO ģeneralitātē.

– Vai jaunais centrs būs pētnieciski vai militāri organizēts?
– Tas vairāk būs pētniecisks un akadēmisks centrs. Tajā būs praktiķi ar savu pieredzi no NATO štābiem un operācijām. Mēs vēlamies, lai otra daļa personāla nāk no akadēmiskās vides, kurā tiek pētīti šie jautājumi. Gribam pasmelties arī zināšanas no mārketinga stratēģiem. Šie trīs elementi veidos centra pamatus, saskaņā ar kuriem tiks izstrādāti padomi. Tos varēs izmantot NATO štābi un arī alianses dalībvalstis.

– Reizēm pret NATO valstīm tiek izvērsti psiholoģiskie uzbrukumi. Kā šāda uzbrukuma gadījumā centrs rīkotos?
– Centram būs jāspēj prognozēt, ka notiek šāda notikumu attīstība, jābūt spējīgam pateikt, kas notiek un kurš mēģina destabilizēt situāciju kādā valstī. Tam būs jādod padoms, kāds ir labākais risinājums, lai tiktu galā ar situāciju. Vajadzības gadījumā centra ekspertus varēs piesaistīt kādā no NATO operācijām.

Varbūt šāds centrs iemācīs pašmāju amatpersonām, žurnālistiem un NVO pārstāvjiem pareizi reaģēt uz psiholoģiskajām operācijām, kuras diendienā aktīvi izvērš, piemēram, portāls pietiek.com?

Valdība otrdien NATO izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos direktora amatā apstiprināja UNESCO ģenerāldirektora vietnieku komunikāciju jautājumos un ilggadējo diplomātu Jāni Kārkliņu, liecina valdības darbakārtība.

Aizsardzības ministrija norāda, ka centra vadītāja izvēlei pērnā gada izskaņā tika izsludināts konkurss un Kārkliņš tajā bijis vienīgais pretendents. Kārkliņš pēdējos trīs gadus bijis UNESCO ģenerāldirektora vietnieks, gādājot par informācijas pieejamības veicināšanu, IT izmantošanu komunikācijā, vārda un preses brīvības veicināšanu, informācijas un kultūras daudzveidības saglabāšanu un citiem jautājumiem. Pirms tam radioaparatūras konstruktora inženiera diplomu ieguvušais Kārkliņš bijis ilggadējs diplomāts, strādājot gan valsts pārvaldē Latvijā, gan kā vēstnieks ANO un Francijā.

Valdība arī apstiprināja centra Koordinācijas komitejas sastāvu. Komiteju vadīs Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts, bet par locekļiem apstiprināti Valsts kancelejas komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska, Ārlietu ministrijas Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja Baiba Braže, Zemessardzes komandieris Leonīds Kalniņš un Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.
Koordinācijas komiteja ir centra lēmējorgāns. Komiteja atlīdzību par tās darbu nesaņem.

Avoti:
Latvijas Avīze: http://www.la.lv/redzes-ka-latvija-plivo-nato-karogs%E2%80%A9/
Likumi.lv: http://likumi.lv/doc.php?id=262275
Ir.lv: http://www.ir.lv/2014/1/14/nato-izcilibas-centra-direktora-amata-apstiprina-diplomatu-karklinu

2013-12-18  »  edgars

 1. d-k
  19 December 2013 @ 09:28

  Vienkāršā valodā runājot, tas viss izklausās pēc profesionālu demagogu skolas, kuri savu politisko demagoģiju lietos sev vēlamas politikas virzienā (resp. savas varas nostiprināšanai).
  Kā nodokļu maksātājs neko pozitīvu par šādu aktivitāti nevaru teikt.

 2. Tretjakoff
  19 December 2013 @ 19:05

  Man gan tas šķiet demokrātiski.

 3. 7
  19 December 2013 @ 23:32

  d-k: Tu kā nodokļu maksātājs dzīvo sabiedrībā, un esi arī ieinteresēts, lai tev apkārtējā sabiedrība uzvedas adekvāti. Tu pats daudz maz saproti, kā vēlams uzvesties. Diez vai tev patiktu, ja apkārtējās sabiedrības vairākums pēkšņi sāktu uzvesties neadekvāti, argumentējot, ka “tā taču ir, visi to zina”, un tev tajā brīdī neveļus prātā iezogas atklāsme, ka apkārtējā sabiedrība ir kāda ārvalsts demagoga ietekmē.
  ok, tādas lietas kā manipulācija ar cilvēku attieksmi, ‘soft power’, polittehnoloģijas metodes un propagandas aktīvie pasākumi datoriķiem var šķist kaut kas iluzors un nesvarīgs. Jo nav saskaitāms un izmērāms lielums. Taču arī datoriķi dzīvo sabiedrībā un ir atkarīgi no sabiedrības kopējās uzvedības.

 4. Liberālis
  22 December 2013 @ 22:09

  Saprotams, ir vajadzīgs efektīvs pretspars dažādām austrumu kaimiņa polittehnologu organizētājām akcijām, kuras tiek efektīvi realizētas ar 5.kolonnas rokām… Antonijas ielas angažētajiem skribentiem….informatīvais karš par cilvēku prātiem jau ris pilnā sparā.

 5. d-k
  27 December 2013 @ 09:58

  @7
  Lūk tavā tekstā jau izpaužās manas pieminētās demagoģijas piemēri. Paskaties pats kā tu kariķē un pārveido manis teikto! Šeit ir augstākā mērā nekorekti runāt par “apkārtējā sabiedrība uzvedas adekvāti”. Vai tad šī organizācija būs tā, kas nodrošinās šo adekvāto uzvedību? vai tad bez viņas līdz šim ir šī ārstējamā un neadekvātā uzvedība? Vai tad visa apkārtējā sabiedrība ir balsojusi lai viņai rastos šāds pareizās domāšanas ārsts?
  Ja jau kādam ir vēlēšanās piesaukt austrumu polittehnoloģijas, tad, pēc manām domām, nav nepieciešami šādi izcilības centri, lai tautu godīgi un atklāti informācijas laikmētā informētu par patiesību un meliem iekšpolitikā un ārpolitikā.

 6. 7
  29 December 2013 @ 11:54

  d-k
  Savukārt tavā tekstā izpaužas emocijas racionālas sapratnes vietā, kas ir tipiska īpašība ‘maigās varas’ mērķauditorijai. Tas, ka tu neapzinies realitāti, nemaina realitāti.
  Tieši jau godīga un atklāta tautas informēšana arī ir izcilības centra darbības mērķis. No kurienes tu rāvi savas iedomas, ka tas nodarbosies ar demagoģiju?! ‘wishful thinking’?! Savas “ļaunu vēstošās priekšnojautas” labāk paturi pie sevis, lai nekļūtu smieklīgs.
  Problēma ir tāda, ka kaimiņvalsts ‘maigās varas’ polittehnologu meliem un manipulācijām ir nepieciešams efektīvs pretsvars – godīga un atklāta tautas informēšana. Kurš to veiks?! Līdz šim jau nav nevienas institūcijas, kas ar to profesionāli nodarbotos.

 7. clrp
  29 December 2013 @ 15:41

  7
  Tieši tā, ir vajadzīgs pretsvars. Pat vakar redzēju, kā pāris cilvēku mēģināja klātesošos pārliecināt, ka nauda ir jākonvertē rubļos un jāglabā.

 8. d-k
  6 January 2014 @ 10:11

  @7
  ‘wishful thinking’ ir tev pašam, ja tu manā tekstā redzi vairāk emociju nekā racionalitātes. būdams “izteikti racionāls” tad arī diskutē racionāli, nevis pats rādi spēcīgas tieksmes uz emocinalitāti diskusijā, rakstot tekstus par ļaunu vēstošām priekšnojautām. Slikta skola! :)
  Vai tiešām atbildīgiem valsts ierēdņiem ir grūti sniegt sabiedrībai patiesu informāciju? Tā dēļ ir vajadzīgs speciāls centrs? Turklāt NATO centrs! Tas ir smieklīgi! Skaidrs, ka NATO ir vajadzīgs punkts tuvu pie austrumu robežas, no kura ātri un ērti sūtīt savu “inteliģenci” dažādos austrumu virzienos.
  Tas nav nekas pārsteidzošs. Skumji ir tas, ka Latvija nespēj stāvēt malā un nevajadzīgi tajā visā iesaistās.

 9. eks
  7 January 2014 @ 10:54

  d-k
  Kas tur smieklīgs? Un kas tur nosodāms? Un kāpēc Latvijai ir jābūt kaut kur malā, kamēr viņu apsmej un apķengā. Paldies “polittehnolog”, domā ko dari.

 10. pagale
  7 January 2014 @ 17:34

  d-k domā pareizi tikai teorijā, ar utopisku skatu uz informācijas telpu, kas ir maldīgs domu gājiens.

  Informativā telpa nav akadēmiska vide, kurā visiem ir darbs analizēt, vērtēt, noskaidrot un apkopot. Pat akadēmiskajā vidē notiek subjektīva un sterotipiska atsevišku ideju mērķtieciga bīdīšana.

  Informativās telpas patērētāji 90% ir cilvēki, kuriem nav ikdienā laika iet dziļāk par “hedlainiem”, ko tam piedāvā iecienītais mēdijs. Tajā pašā laikā šie 90% veido 90% no visa sociuma un elektorāta.

  Citiem vārdiem sakot informāciju var sniegt cik patiesu grib, ja ši informācija nesasniegs “headlainus” bez apzinātam manipulācijām, tad jēga nav nekāda.

  Tipisks piemērs ir krievvalodīgo mēdiji, viss tiek pasniegts pēc apm. vienādas šnites: SC – labi, NATO – slikti, NVS – malači, Putina kungs ar Ušakuvu stingrā dūres tvērienā tur varu, parastā tauta aplaudē, esošā MK valdība ir nacionālistiski noskaņoti valsts izlaupītāji un Briseles kājslauķi. Savukārt krievu raķešu izvietošana pie LV robežas ir aizstāviba no NATO imperiālistu agresijas, kuri ir iedomājušies izvietot pretraķešu vairogu kautkur Polijā. Šādi nozmbētam cilvēkam tu līdz pulsa zaudēšanai mēģināsi stāstīt faktus, viņam viss tā vai tā būs skaidrs par ES, NATO, LV, Satversmi utt.

  Šāds cents acīmredzot koordinētu un uzraudzitu patiesas informācijas izplatišanu, ziņojot un pretdarbojoties manipulācijām, falsifikācijām utt.

  Tā es to saprotu.

 11. d-k
  7 January 2014 @ 18:17

  @eks
  es neapgalvoju, ka Latvijai būtu jāstāv malā tad, kad to apķengā! tieši otrādi, uzsveru, ka korektas informēšanas kampaņas var veikt arī bez NATO. Savādāk sanāk, ka mēs bez NATO vairs pat pareizi runāt un informēt savu tautu nemākam.

 12. d-k
  7 January 2014 @ 18:42

  @pagale
  cilvēki ir jāizglīto nevis jāmācās ar tiem manipulēt! un mums ir paveicies ar to, ka esam maza valsts, kurā ir pietiekams mēdiju daudzums (tajā skaitā valsts kontrolēti mēdiji) … nav akadēmiskās patiesības un “headlainu” patiesības, jo patiesība ir viena un objektīva. nepatiesību izplatošus mēdijus valstij ir tiesības kontrolēt.
  un kā tu piedāvā tevis aprakstītos zombijus atzombēt? stāstot viņiem par to cik patiesi varena un godīga ir mūsdienu rietumu demokrātija? par to, ka katrs var īstenot savu “amerikāņu/eiropas sapni”? … no vieniem zombijiem pie otriem!
  nevajag mācīties pūst rietumnieku vai austrumnieku stabulēs … vajag godīgi atzīt, ka tiem abiem spēkiem šeit ir savtīgas un merkantialas intereses jau kopš krusta kariem … un vajag mācīties dziedāt savu dziesmu.

 13. eks
  8 January 2014 @ 23:12

  Paldies d-k, nebutu viņa viedokļa, nebūtu diskusijas. iestarpinašu ari savu sakāmo.
  Manuprāt Nato ir milzīga kapacitāte un milzīgi resursi, kuri ir jāizmato, Latvijā vienīgajā no Baltijas valstīm padomju laikā nebija iespējams iegūt klīnisko izglītību psiholoģijā un nebija arī akadēmiskās bāzes. Nebija un nav neiropsiholoģijas eksakto zinātņu izpratnē vispār, nemaz nerunāsim par petniecisko bāzi. Bet neiropsihologija ir – psiholoģijas, mārketinga, medicīnas, pedagoģijas, …, pamatu pamats. Klīniskās psiholoģijas lauciņā bija un, iespējams, ir labi kadri, bet vispārēji valda tāds mertkantīlims un provinciālims, ka bail. No tā ir jāiet vaļā, kā pierāda prakse, paši ātri to izdarīt nevaram, par daudz personīgās ieinteresētības, maza spēja apvienoties kopīgiem mērķiem, bet laiks negaida. Pasaulē, tanī skaitā Krievijā, ir simtgadīga pieredze, pētījumi, izstrādes un arī patreiz Kr. tam visam ir milzīga bāze ar milzīgiem resursiem, tanī skaitā spiegošanas un pretizlūkošanas, kurai ir neiespējami kaut ko likt pretī, tieši tāpēc, ka esam maza valsts, tākā citi nepiedāvā savus resursus, tad ir jāizmanto, kas ir, respektīvi NATO. Lieta ir sarežģītākā, kā izskatās. Ne jau visa Nato ideoloģija ir arī Latvijas ideoloģija, bet muļķīgi būt neapvienoties jautājumos, kur intereses sakrīt, tik tālu cik abiem ir pieņemams.

 14. eks
  8 January 2014 @ 23:25

  Pavisam subjektivas variacijas. iepriekšminētā sakarā.
  Kas attiecas uz manipulāciju, laika gaitā tā ir ieguvusi negatīvu nokrāsu sabiedrībā, lai gan, tas ir vienkārši jēdziens, kurš apzīmē darbību. Manipulācija ir katra komunikācija, atšķiras tikai nolūks, komunikācijā iesaistīto personu informētība un iespējas aizstāvēt savas intereses.
  Kas attiecas uz Zombēšanu, tad ir karojošie ateisti, karojošie kristieši, karojošie nacionālisti un karojošie šovinisti, bet ir vienkārši cilvēki kuriem viens vai otrs uzskats ir tuvāks. Pirmie vienmēr tieksies pēc stingras varas un gatavām receptēm. Kas attiecas uz šeit iebraukušo diasporu, tad, kā krievu klasiķis teica, tautai vajag ēst (pm. gde kolbosa tam ir rodina) un izpriecas ( pm. brīvbiļetes svētkos, būs nevis vienkārši patīkams bonuss, bet ies uz urrā ). Mierlaiku karotāji sajūt sevi kā dzīves pabērnus, pārsvarā pasauli uztver kā kaut ko naidīgu, netaisnīgu un ierobežojošu, jo tāda viņiem tā ir bijusi. Viņi meklē ideālo pattvērumu, tāpēc SC viņiem iet pie sirds, jo partija sevi pozicionē kā nevainojamus spēlētājus, un spēlē it ka mesijas lomu, bet labais tēls kļūs par slikto tik līdz radīsies iekšējas šaubas par viņu ideālumu. Mierlaiku karotāji ir sarūgtināti, bet to neatzīst, jo parasti nespēj atzīt savu atbildību par savās dzīves neveiksmēm. Lai nesaskartos ar atskārsmi par savu bezspēcību, vini kultivē sevī naida un atriebības jutas, un cenša iekarot sev kaut kādus labākus dzīves apstākļus ar to kas ir pieejams. Sakarā ar visu iepriekš minēto, viņiem patīk sajust sevi īpaši īpašiem tieši uz citu fona ( pm. rīdzinieka kartes tam der, visu sapelnītā iedalīšana sev, ir atmaksa sabiedrībai par neizduvušos dzīvi pie kuras vainīgi citi, arī iet uz urrā u.c.). Gandarījumam vajag ārējo ienaidnieku. Kā uz tā visa spēlē, to ļoti labi aprakstīja @pagale. To visu nevar apturēt vienkārši pasniedzot citus faktus vai manipulējot pretējā vizienā censties apmānīt. Kurlie neklausīsies, gudrie nepieņems. Oponentu nevar izvēlēties, katrā gadījumā, īslaicīgam rezultām var apmānīt, bet ilglaicīgam ir jāmāk cilvēku pārliecināt.
  Par savtīgām un nesavtīgām interesēm, jebkura darbība ir savtīga, tas ir evolūcijas princips, un atkal, jautājums tikai, vai tā ir tikai savtīga vai arī nes labumu vēl kādam citam, izņemot pašu darītāju.

 15. d-k
  11 January 2014 @ 22:25

  @eks
  nezinu vai šeit ir piemērot vieta garākai diskusijai … bet tas ko jūs sakat par NATO resursiem ir skaidrs … tikpat skaidrs ir fakts, ka šie resursi gluži nav par brīvu … un te atliek tikai vien nojaust kāda ir cena, ko Latvija maksā un kas būs jāmaksā … politiskā situācija pasaulē ir ļoti tālu no stabilas un gadiem ejot stabilitāte nevis pieaug, bet samazinās (varbūt mans subjektīvs novērojums) … zinot cik ļoti neprognozējami ir draudi no kādiem ekstēmiem grupējumiem (nesenie sprādzieni Krievijas vilcienu stacijā) un kiberuzbrukumu vektori … es vienmēr esmu atbalstījis domu, ka Latvijai ir jāstāv tālāk prom no liel-impēriju varas dalīšanas spēlēm. tāda ir mana ārpolitiskā pārliecība, jo uzskatu, ka valsts šādi iegūst vairāk.

 16. d-k
  12 January 2014 @ 01:02

  @eks
  bet, runājot par subjektīvām variācijām … tad atsevišķos punktos es jums piekrist nevaru. kopš antīkās filozofijas laikiem ir nodalīti divi veidi kā cilvēkam tiek nodota informācija – 1) tā ir pārliecināšana, kas balstās uz izglītošanu un šajā gadījumā metodiski tiek nodota pārbaudīta un patiesa informācija; 2) tā ir pārliecināšana, kas balstās uz ietekmes nostiprināšanu un nav būtiski kā un vai tiek nodota pārbaudīta un patiesa informācija kamēr vien tiek realizēts vēlamais ietekmēšanas scenārijs. tieši šīs otrās formas neierobežotas izpausmes rada nopietnas sociālas un politiskas problēmas – būtībā tā ir viena no lielākajām problēmām mūsdienu demokrātijās – kā kontrolēt labi apmaksātas un mērķtiecīgas propogandas spēku? politika nav mārketings un cilvēku valstiskā identitāte un brīvība nav prece. politika nevar eksistēt bez taisnības, patiesības, godīguma ideāliem. nav protams arī nekāds noslēpums ar cik ētiskām metodēm strādā lielvaru inteliģences aparāti (atcerēsimies Snoudenu) un šeit mazai valstij ir savi plusi, jo tā nesēž uz milzīgiem sargājamiem resursiem un var labi ieturēt neitralitātes politiku.
  saukt jebkuru komunikāciju par manipulāciju ir tikpat nekorekti kā apgalvot, ka skolotāja ģeometrijā mācot Pitagora teorēmu manipulē ar bērniem. nav būtiski kāda ir vārda latīniskā sakne, bet kādu nozīmi vārds ir ieņēmies mūsu ikdienas sarunu valodā.
  ja atceros no rakstiem presē, tad šī centra izveidei vien tiek tērēt 3-4 mlj lati, bet valsts budžets informācijas drošības attīstībai un uzlabošanai valsts sektorā šķiet ir knapi virs pusmiljona. es labprāt redzētu šos resursu ieguldītus pie sabiedrības izglītošanas par nacionāliem jautājumiem – vēsture, pilsoniskā atbildība utt. ja centrs ar tādām lietām tiešām nodarbosies – apsveicami, bet ja tā fokuss būs vērsts un lokālās “inteliģences” radīšanu pēc rietumu modeļiem … tad, man šķiet, mēs vairāk samaksājam nekā iegūstam.

 17. 7
  13 January 2014 @ 12:37

  d-k
  Ja tu necenstos pat savos komentāros manipulēt ar citu cilvēku viedokli, tad tajos varētu ieklausīties. Bet tu jau diez vai to spēj saskatīt. Savā acī jau baļķi neredz.
  Paskaidrošu, ja nu tomēr ir vēlme kaut ko apjēgt – ikviens teikums vēlējuma izteiksmē IR MANIPULĀCIJA. Tātad, ja tu saki: “Latvijai ir jāstāv tālāk prom no liel-impēriju varas dalīšanas spēlēm”, tad tu NEVIS SNIEDZ INFORMĀCIJU, bet gan izplati viedokli. Citiem vārdiem, centies manipulēt ar citu cilvēku attieksmi.
  Ievērojot tavu divkosīgi selektīvo skatījumu uz manipulācijas problemātiku, ar tevi nav vērts diskutēt.
  Var tikai vienu piebilst – Latviju fiziski nav iespējams pacelt tālāk no “liel-impērijas”. Kur nu uz Zemeslodes tā atrodas, tur arī paliks. Otrkārt, ir naivi cerēt uz utopisku pasauli, kur neviens necentīsies īstenot ietekmi pār valstīm, ja tās būs pozicionējušas sevi kā neitrālas. Treškārt, PSRS līdzvērtīga projekta atjaunošanas mērķis kaimiņvalstī ir nopozicionēts vairākkārt, oficiāli visaugstākajā līmenī…

 18. mazafaka
  20 December 2014 @ 19:05

  Tretjakoff

  19 December 2013 @ 19:05
  Man gan tas šķiet demokrātiski.
  ==========================
  Amerikāniski demokrātiski

 19. ILGASI CELS KAPAS-
  6 April 2015 @ 14:35

  Viss ir pufels ko jus te runajat-.nav ko naidu celt sava starpa,un nekads nato neglabs ja krievi gribetu uzbrukt- bet redziet nekadi,,Krievi nak,,-nepastav,pat nav pastavejusi…bet nato-ir biznes -lai pelnitu tiem jakaro-tas ir pasaule pieradits un fakts-un tadas ka mes naivas valstinas -tiekam ar bla ba ievirziti paklauto loma -sagatavoti tam-…un esam mulkisu valstinas -kas lielam Semam noticam…driz jutisiet un sapratisiet ko saku-Eiropa to jau sak apzinaties un ari musu presidents Berzins sacis runat sakarigak-att.uz KF-uzskatu-ka pasaule visam valstim jarisina diplomatiski ekonomiska sadarbiba un draudziba-un svesam armijam jadodas maja-lai neuztrauktu-neizaicinatu karam pasaju civilizaciju un kaiminvalstu civilizaciju-ta luk..un Nekada krievija nav taisijusies uzbrukt un netaisas uzbrukt-i plana nav uzbrukt-bet biznesmenim nato-nauda sak aptrukties tacu jaizdoma kur vel nopelnit…Bzness ir bizness

 20. Annele xx
  6 April 2015 @ 14:41

  nu nu-nato ir pieredze ielist visur un graut visu ko-ks pagadas-vesels saraksts atodams vinu ,,darbibas,,zona KF sai sakara pilienins okeana -un sakiet kurs iekarotajs ,uzbrucejs strada bez viltus planiem?-vai nato savus planus atklatu -atklati-ka armija,kurai ir plans-Vai nato liktu galda visu savu iecereto planu-tadai Baltijai?NEKAD MUZA -neviens nezinam vina planus-neviens-..to tiki jutisim kad pienaks laiks- …nedzirdesim bet jutisim-Ticien vien talak tadiem vejoniem un vienotibam

 21. EH jus
  6 April 2015 @ 14:47

  vai aizmirsusi-cik attistiti bijam ka Latvijas republika-lauksaimnieciba,rupnicas,darbavietas ,pietiekosa alga cilvekiemPSRS caur visam netiram politikam un politiku darbibam-bet dzivojam!
  tagad politiki tadi pasi-meslu bedres cakaretaji-bet dzivot sava zeme neiespejami-viss sagrauts un iznicinats un svesu armiju ienemta valsts-,,skaista veida okupeti,,-
  PSRS-laiks Latviju attistija,
  ES-laiks Latviju iznicinajis-un vel iznicina

Re: Latvijā tiks veidots NATO Izcilības centrs stratēģiskās komunikācijas jautājumosTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>