Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

KNAB divus VP ENAP policistus tur aizdomās par kukuļa prasīšanu

Kategorija: VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

gudermanis_tv3

KNAB izmeklētājs uzskata, ka ENAP amatpersonas izmantoja savu dienesta stāvokli un personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās pieprasīja kukuli 20 000 eiro apmērā. Pēc tam amatpersonas pieņēma daļu no iepriekš pieprasītā kukuļa – 10 000 eiro apmērā – par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu kukuļdevēju interesēs saistībā ar ENAP lietvedībā esošo pārbaudes materiālu.

Papildus iepriekš minētajam viena no ENAP amatpersonām izpaudusi valsts noslēpumu, savukārt otra pārkāpusi sevišķā veidā veicamu operatīvās darbības pasākumiem pielāgotās iekārtas aprites aizliegumu.

Tikmēr prokurori kritizē lietu virzību Ekonomikas policijā:

„No virsprokuroriem man diemžēl nācās dzirdēt, neteiksim, ka bargu kritiku, bet katrā ziņā neapmierinātību ar to, kā lietas virzās šajā ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē,” intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Viens pret vienu” atklāja Kalnmeiers.

„Man jāuzklausa kritika tieši par vadības attieksmi, nav pietiekošu prasību pret saviem izmeklētājiem, un arī prokuroru norādījumu izpilde netiek veikta vislabākajā līmenī. Diezgan pavēsa attieksme,” teica ģenerālprokurors.

Arī CERT.LV atskaitēs regulāri lasāmas rindas “informācija tika nodota policijai”, bet nekādas VP ENAP kibernoziegumu nodaļas aktivitātes neseko.

Avoti:
Ir.lv: http://www.ir.lv/2014/2/5/knab-divus-ekonomikas-policistus-tur-aizdomas-par-20-000-eiro-kukula-prasisanu
LSM: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/prokurori-kritize-lietu-virziibu-ekonomikas-policija.a76618/

2014-02-05  »  edgars

 1. Anonymous
  13 February 2014 @ 15:10

  Kāds vispār atceras kādu pozitīvu ENAP sasniegumu? Nu jā, veiksmīgi ķersta nelicencētu programmu lietotājus.

 2. Anonymous
  24 February 2014 @ 20:50

  bnn.lv/apkarojot-ekonomiskos-noziegumus-valstij-noversti-18-miljonu-eiro-zaudejumi-131021

 3. Anonymous
  9 April 2014 @ 17:42

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/ekonomikas-policijas-shefs-deputatiem-taisnojas-par-savu-padoto-.a82385/

 4. Anonymous
  3 November 2016 @ 18:52

  Tagad arī pašu Gudermani:
  http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/knab-lieta-pret-gudermani-un-citu-policistu-atklaj-piesavinasanos-kukulus-un-viltosanu.a208477/

  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izmeklēšanā kriminālprocesā pret bijušo Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieku Gati Gudermani un vēl vienu policijas amatpersonu atklājis virkni dokumentu viltošanas, kukuļņemšanas un piesavināšanās gadījumus.

Re: KNAB divus VP ENAP policistus tur aizdomās par kukuļa prasīšanuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>