Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

CERT.LV darbības pārskats par 2013.gadu

Kategorija: cert.lv

cert-logo

 

Ceturkšņa pārskatu apkopojums.

Prioritātes nākamajam gadam:

Tendences un nākotnes plāni
Arvien biežāk, izmeklējot IT drošības incidentus, CERT.LV ir nonākusi pie secinājuma, ka iestādēm nav pieejama pagātnes informācija, kas ļautu identificēt konkrētās uzbrukumā iesaistītās iekārtas vai apstiprināt inficēšanās faktus. 2014.gadā CERT.LV strādās pie agrās brīdināšanas sistēmas izveides, kas nodrošinās reāla laika valsts iestāžu tīkla datu plūsmas apkopošanu, arhivēšanu un analīzi, kā arī tiešsaistes brīdinājumus par iespējamiem informācijas tehnoloģiju incidentiem. Tādējādi tiks būtiski uzlabota valsts preventīvā spēja, paātrinot un veicinot bīstamu incidentu identificēšanu, novēršanu un laicīgu atrisināšanu.

2014.gadā CERT.LV plāno arī pastiprināti testēt valsts un pašvaldību IT resursus, lai varētu labāk sagatavoties 2015.gada ES Prezidentūrai. Tāpat kā līdz šim CERT.LV saskata problēmas un būtiskas aiztures atklāto ievainojamību novēršanas procesā, kas visbiežāk saistītas ar nepietiekamu finansējumu.

Pārskatā iztrūkst vispārēja statistika par saņemtajiem budžeta līdzekļiem, izdotajiem administratīvajiem aktiem, utt.

Avoti:
CERT.LV: https://cert.lv/resource/show/458

2014-03-24  »  edgars

Re: CERT.LV darbības pārskats par 2013.gaduTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>