Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Neskaidrības ap autovadītāja apliecības izmantošanu

Kategorija: ePārvalde + Juridiskie aspekti + PMLP

autovad_apliec_csdd

Iekšlietu ministrija saņēmusi sūdzības, ka dažās valsts institūcijās pieņem autovadītāja apliecību kā personu apliecinošu dokumentu, bet citās nepieņem. Viena no šādām iestādēm ir Valsts Zemes dienests, kurā autovadītāja apliecību nepieņem kā personu apliecinošu dokumentu. Tāpēc ministrija sākusi apsvērt, vai nepieciešams vienoties par standartu šā dokumenta lietošanai.

Treiguts atzīst, ka vienošanās par kādu noteiktu regulu visdrīzāk nozīmētu, ka autovadītāja apliecības kā personu apliecinošu dokumentu turpmāk valsts institūcijās vairs nepieņemtu. Viņš gan piebilst, ka nekādi nekavējoši pasākumi vai noteikumu izmaiņas pagaidām nav plānotas, un atzīst, ka „ne no viena neesmu dzirdējis par vēlmi nākt klajā ar likumdošanas iniciatīvu”.

Līdz šim, saskaņā ar Latvijas likumdošanu, autovadītāja apliecība nav pilnvērtīgs personu apliecinošs dokuments, par tādiem tiek uzskatīti tikai pase un personas apliecība (ID karte). Taču faktiski tām pēdējos gados pievienojusies arī autovadītāja apliecība. Tāpēc radusies vajadzība pēc vienota standarta šā dokumenta lietojuma izpratnei valsts un pašvaldību iestādēs, Ir.lv skaidro Treiguts.

Personu apliecinošs dokuments, pēc likuma, norāda personas identitāti un tiesisko statusu, pilsonību, savukārt vadītāja apliecība galvenokārt liecina par personas tiesībām vadīt transportlīdzekli.

Kāpēc arī e-talons nevarētu tikt izmantots kā personu apliecinošs dokuments?

Avoti:
Ir.lv: http://www.ir.lv/2014/3/24/iem-izverte-vai-neierobezot-autovaditaja-apliecibas-izmantosanu
Tvnet.lv: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/502971-pasta_vairs_nevares_iznemt_sutijumus_uzradot_tiesibas

Tagged:

2014-03-24  »  edgars

 1. sh00s
  25 March 2014 @ 14:22

  Kaut kādos kontekstos noteikti arī e-talons varētu – piemēram, pērkot alkoholu. Viss ir atkarīgs no konteksta, ja konkrētā situācijā zaudējumi no savādāka dokumenta izmantošanas nav gandrīz nekādi, tad kāpēc gan nē?

 2. Zeps
  25 March 2014 @ 20:22

  Vēl viens štrunts jāstaipa makā vai kabatā + risks pakāst.
  Pasts ar 1. aprīli taisās neņemt pretī tiesības un ja tā turpināsies tad arī pirkumi ar karti pie noteiktas summas būs tikai ar ID vai pasi. Diez cik ir bijuši gadījumi, ka izkrāpj līdz 150 Eur vērtu sūtījumu, kur adresāta personībai jāsaskan ar tiesībās reģistrēto.

 3. Anonymous
  3 April 2014 @ 19:30

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/apvienot-id-karti-un-autovadiitaju-aplieciibu-trauce-es-direktii.a81772/

Re: Neskaidrības ap autovadītāja apliecības izmantošanuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>