Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Intervija ar Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības komandieri

Kategorija: Kiberzemessardze

GraudinsGatis

Ir jau izveidojies vienības kodols — aktīvs un labi motivēts. «Cilvēki paši grib nākt un darboties. Un pašlaik, kad vienība vēl ir veidošanās stadijā, reizēm nākas viņus piebremzēt, jo katram solim ir atbilstošas procedūras, ko nevar apiet.» Piemēram, tehniskais aprīkojums. «Mūsu vienības speciālistu lielākā daļa labprātāk gribētu strādāt katrs pats ar savu datoru. Taču ne vienmēr tas ir iespējams. Turklāt mūsu gadījumā vislielākā nozīme ir smadzenēm, kas ar šo tehniku strādā.»

G. Graudiņš uzreiz atzīst, ka finanses tās noteikti nav. «Ir dažādi motivācijas mehānismi, tomēr kā pirmo es noteikti gribu nosaukt patriotismu. Iespējams, tas mūsdienās skan pārāk skaisti, taču savas virtuālās telpas un virtuālā dzīvesveida aizsardzība ir gana labs motīvs. Kā teica viens no kandidātiem — ja man ir šīs zināšanas, bet visā Rīgā nav elektrības, es gribu iet un kaut ko darīt!» Protams, arī kibersargi saņem mācību un dienesta uzdevumu izpildes kompensācijas, taču tās ne tuvu nav tādas summas, lai varētu teikt, ka šie IT jomas speciālisti vienībā strādā naudas dēļ.

Ir vēl kāds gana iedarbīgs motivācijas mehānisms — šie cilvēki ir apveltīti ar matemātisko domāšanu un lielu vēlmi nepārtraukti apgūt kaut ko jaunu. «Viņiem patīk urķēties, meklēt un atrast risinājumus. Un šī joma noteikti nestāv uz vietas — pirms pāris gadiem uzrakstītas grāmatas jau ir novecojušas. Bet kiberaizsardzība ir tieši tā joma, kur nemitīgi cirkulē visaktuālākā informācija, tādēļ būt te ir vienkārši interesanti.» Protams, vēl viena lieta, kas interesē vienības pretendentus, ir iespēja kļūt par militārpersonu un piedalīties militārajās kibermācībās arī ES un NATO līmenī, tostarp — arī klasificētajās. «Tā ir vienreizēja iespēja darboties vidē, kur kā civilisti viņi nekad nenokļūtu, un iegūt unikālas zināšanas par to, kāda pašlaik ir tīkla drošības situācija un kā tā attīstās.»

Avoti:
Sargs.lv: http://www.sargs.lv/Zinas/Dienesta_gaita/2014/03/27-01.aspx#lastcomment

2014-03-28  »  edgars

Re: Intervija ar Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības komandieriTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>