Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Bojāts “Telia” maģistrālais optiskais kabelis; klienti pazūd no Interneta

Kategorija: Incidenti + Kritiskā Infrastruktūra

telia_cable

Problēmas ar interneta pieslēgumu sākās pēc plkst. 11. Uzņēmums «Telia Latvija» noskaidrojis, ka bojāts maģistrālais optiskais kabelis ārpus Rīgas apkaimes, kas nodrošinot datu satiksmi arī ar Eiropu un Āzijas valstīm.

Šodien plkst. 14:30 «Telia Latvija» ir atjaunojusi starptautiskā interneta un datu pārraides pakalpojumus Latvijā. Joprojām tiek veikti bojātās līnijas remontdarbi, kas var ietekmēt interneta pakalpojuma pieejamību atsevišķās vietās Vidzemes reģionā. Šobrīd «Telia Latvija» kopā ar saviem sadarbības partneriem novērš tehniskos bojājumus.

Optiskajā maģistrālē Rīga – Valka ir konstatēti divu neatkarīgu optisko kabeļu bojājumi. Kā norādīja Pauls, šāda veida optiskie kabeļi tiekot ierakti zem vilciena sliedēm un to bojājumi varot rasties vilciena katastrofas dēļ. Tā kā Latvijā patlaban vilciena avārijas konstatētas neesot, tad visticamākais bojājumu iemesls esot ļaunprātīga rīcība.

Šodien plkst. 16:40 «Telia Latvija» ir atjaunojusi pilnu interneta un datu pārraides pakalpojumu pieejamību. Darbs pie pilnīgas bojājuma novēršanas turpinās.

Divi “neatkarīgi” kabeļi, kas ieraksti 5cm attālumā viens no otra? Kāpēc Telia klientu dati netika automātiski pārvirzīti caur, piemēram, Lattelecom pieslēgumu?

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/tehnologijas/internets/505397-bojats_telia_magistralais_optiskais_kabelis_internets_traucets_latvija_un_arvalstis
LTV: http://www.youtube.com/watch?v=g9Ij9y7EFRw

2014-04-10  »  edgars

Re: Bojāts “Telia” maģistrālais optiskais kabelis; klienti pazūd no InternetaTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>