Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Pikšķerēšanas uzbrukumi pret portāla draugiem.lv lietotājiem

Kategorija: Pikšķerēšana

draugiemlv

«Portālā «Draugiem.lv» saņēmu vēstuli ar saiti «http://draukiem.atwebpages.com/», nolēmu, ka tās ir kādu hakeru lamatas un gribēju par to ierakstīt brīdinājumu savā profila dienasgrāmatā, taču, pirms to paguvu izdarīt, tiku nobloķēts,» skaidro lasītājs. Arī par bloķēšanu sniegtā paskaidrojuma beigās uzrādoties iepriekšminētā saite.

Sazinoties ar «Draugiem.lv» runasvīru Jāni Palkavnieku, «Apollo» noskaidroja, ka šajā gadījumā noticis tā dēvēto pikšķerētāju uzbrukums, kas izveido portālam vizuāli līdzīgu mājaslapu, ar cerību, ka kāds to kļūdas pēc apmeklēs un ievadīs tajā savus datus. Pēc datu ievadīšanas pikšķerētāji piesavinās iegūtās paroles un no upura profila nosūta vēstules ar viltus profila saiti.

Pamanot aizdomīgas darbības vietne «Draugiem.lv» automātiski bloķē profilus, no kuriem varētu tikt izplatīta kaitnieciskās mājaslapas saite. Šajā gadījumā bloķēto profilu īpašniekiem jāsazinās ar portāla vadību un jāziņo par notikušo un profila darbība tiks, cik ātri vien iespējams, atjaunota.

Avoti:
Apollo.lv: http://www.apollo.lv/zinas/portala-draugiem-lv-aktivi-uzdarbojas-laundari/650075

Tagged:

2014-05-09  »  edgars

Re: Pikšķerēšanas uzbrukumi pret portāla draugiem.lv lietotājiemTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>