Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Drošības dienesti piedāvā mobilo tālruņu pārprogrammēšanu pret noklausīšanos

Kategorija: DP + SAB

interception

Valsts drošības dienesti uzsākuši priekšdarbus augstu valsts amatpersonu un lielāko valsts kapitālsabiedrību vadības mobilo tālruņu programmēšanai pret noklausīšanos, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, ko neoficiāli apstiprinājušas vairākas amatpersonas. Lai gan prasība noformulēta kā brīvprātīga izvēle, lielākoties tā izraisījusi nervozu reakciju un vairākas amatpersonas Pietiek neoficiāli pauda bažas, ka pretnoklausīšanās programmu var izmantot arī pretējiem nolūkiem. Tāpat amatpersonas bažījas, ka atteikšanās no mobilo tālruņu pārprogrammēšanas var radīt nelabvēlīgu ierakstu viņu personiskajā lietā un nākotnē apdraudēt amatam nepieciešamās pielaides valsts noslēpumam saņemšanu.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, valsts drošības dienesti no ministrijām jau pieprasījuši sarakstus ar “īpaši aizsargājamām” amatpersonām, kurām jādod piekrišana savus mobilos tālruņus uz laiku nodot dienestu rīcībā pretnoklausīšanās programmu uzstādīšanai. Valsts drošības iestāžu prasība saņemta ministrijās, kuras attiecīgu informāciju tālāk pieprasījušas no kapitālsabiedrībām. Reāli mobilo tālruņu nodošana pārprogrammēšanai vēl neesot uzsākta.

Kuri “drošības dienesti”? Ko mobilajā telefonā var pārprogrammēt, lai novērstu noklausīšanos?  Kādas mobilo telefonu OS “drošības dienesti” piedāvā pārprogrammēt?

Avoti:
Pietiek.com: http://pietiek.com/raksti/drosibas_dienesti_pieprasijusi_sarakstus_ar_amatpersonam,_kuru_mobilos_programmes_pret_noklausisanos

2014-06-02  »  edgars

Re: Drošības dienesti piedāvā mobilo tālruņu pārprogrammēšanu pret noklausīšanosTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>