Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

eID nevar papildināt ar jauniem sertifikātiem, nākas izsniegt jaunas kartes

Kategorija: eID + LVRTC + PMLP

latvian_eIDfront

Par situāciju, ka, nespējot nodrošināt iespēju papildināt eID kartes ar jauniem e-paraksta sertifikātiem, PMLP ir spiesta izsniegt jaunas ID kartes, Pietiek informēja lasītājs, kurš izteica sašutumu, ka par e-paraksta ieviešanu un funkcionēšanu atbildīgā Latvijas Valsts radio un televīzijas centra nekompetento rīcību tagad ir spiesti apmaksāt visi nodokļu maksātāji, jo jaunās ID kartes tiek izsniegtas bez maksas.

PMLP Personu apliecinošu dokumentu departamenta direktors Inguss Treiguts skaidro – tā ir PMLP atbildība, ka kartes nav iespējams papildināt ar jauniem e-parakstu sertifikātiem.

„Tajā brīdī, kad tika izveidotas eID kartes, nebija iespējams tās izveidot ar lielāku derīguma termiņu kā divi gadi, tādēļ tiem, kas izņēma kartes šajā pārejas periodā, ir pagaidu neērtības. Tuvāko nedēļu laikā plānots palaist procesu, ar kuru šo pagarināšanu un papildināšanu varēs veikt attālināti,” skaidro Treiguts.

Pēc viņa teiktā, risinājums ir diezgan sarežģīts, lai to varētu droši darbināt un izslēgtu iespējamos riskus, tādēļ bijis nepieciešams ieguldīt nedaudz vairāk laika nekā sākotnēji bija plānots. Tā kā par šī dokumenta izsniegšanu atbildīga ir PMLP, tad arī atbildību par šo kļūmi un lietotājiem sagādātajām neērtībām uzņemoties PMLP, atzīst Treiguts, tomēr par to, ka kartes darbojas tikai divus gadus, nevis piecus, uz kādu termiņu tiek izsniegta ID karte, atbildīgs esot Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. „Viņiem arī ir kaut kāda līdzatbildība,” uzskata PMLP pārstāvis.

Avoti:
Pietiek.com: http://www.pietiek.com/raksti/eid_kartes_nevar_papildinat_ar_jauniem_e-parakstiem,_nakas_izsniegt_jaunas_kartes

Tagged:

2014-07-01  »  edgars

Re: eID nevar papildināt ar jauniem sertifikātiem, nākas izsniegt jaunas kartesTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>