Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Plāno veidot vienotu IKT drošības kompetenču centru

Kategorija: cert.lv + DVI + eparaksts + ePārvalde

art_ndp

Lai mazinātu sadrumstalotību, kāda ir izveidojusies saistībā ar elektroniskās identifikācijas pakalpojumu sniedzēju uzraudzību, ir plānots veidot koleģiālu, vienotu informācijas komunikāciju tehnoloģiju (IKT) kompetenču centru.

Paredzēts, ka Aizsardzības ministrija nodrošinās kvalificētu un paaugstinātas drošības kvalificētu personas elektroniskās identifikācijas pakalpojumu sniedzēju uzraudzības funkcijas, uzticamu sertifikācijas pakalpojumu sniedzēju uzraudzības iestādes funkcijas, kvalificētu uzticamības pakalpojumu sniedzēju uzraudzības iestādes funkcijas un nacionālās kompetences iestādes, kura nodrošinās interneta, privāto tīklu un informācijas sistēmu drošību funkcijas.

Šajā institūcijā darbosies pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, VARAM, Datu valsts inspekcijas un Satiksmes ministrijas. Ikgadējās izmaksas šādas institūcijas uzturēšanai būs ap 261 544 eiro, bet vienreizējās izmaksas, lai izveidotu institūciju – 92 246 eiro. Paredzēts, ka par finansējumu varētu lemt, skatot arī citu ministriju pieteikumus jaunajām politikas iniciatīvām nākamā gada un turpmāko trīs gadu budžetos.

Šādas koleģiālas institūcijas modelis tika apskatīts informatīvajā ziņojumā.

Avoti:
LETA: http://www.leta.lv/home/important/68CFDB63-1602-416D-9672-5C139965A711/

2014-07-01  »  edgars

Re: Plāno veidot vienotu IKT drošības kompetenču centruTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>