Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Uz Nordea bankas bankomāta Teikā uzstādīts skimmeris

Kategorija: Pikšķerēšana

nordea_skimmer

“Nedēļas nogalē no “Nordea” bankas bankomāta degvielas uzpildes stacijā “Statoil” Teikā vēlējos izņemt naudu. Kad biju ievadījis karti, apstiprinājis, ka vēlos saņemt 20 eiro banknoti, skaidri dzirdēju skaņu, kā automāts skaita naudu, tika izdota karte, taču nauda no bankomāta tā arī neparādījās,” portālam “Delfi” ziņo Edgars.

“Nekavējoties zvanīju “Nordea” bankai, kur man apstiprināja, ka darījums noticis veiksmīgi. Aizdomu mākts, sāku vērīgāk aplūkot pašu bankomātu. Neierasti šķita, ka naudas atvere (atverei piestiprinātais panelītis, skatīt fotogrāfijās) atradās bankomāta ārpusē, nevis dziļumā, kā ierasts.

Ieskatoties rūpīgāk, uz naudas izdošanas atveres “panelīša” ārmalām pamanīju caurspīdīgas līmes punktiņus.

Savdabīgi, ka, ziņojot policijai, tā neizrādīja nekādu interesi par šo gadījumu, bet ieteica sazināties ar “Nordea” banku, ko es arī darīju, taču arī tās darbinieki par šo gadījumi nebija sevišķi ieinteresēti.

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/sabiedriba/foto-teika-uzdarbojas-bankomatu-krapnieki-ar-nordea-komentaru.d?id=44667570

2014-07-01  »  edgars

  1. d-k
    2 July 2014 @ 15:10

    nju pēc definīcijas skimmeri ir iekārtas, kas domātas datu nesankcionētai nolasīšanai no bankomātā ievietotas kartes. Šī līmlente nu gan nav uzskatāma par skimmeri :) … drīzāk to var dēvēt par ‘naudas pielipinātāju’ :)

  2. Janculis
    3 July 2014 @ 10:19

    Izskatās, ka vainīgais ir netālu no bankomāta. Kad bankas klients, kas ņēmis naudu, aiziet, šis pienāk klāt un paņem pielīmētās naudiņas. Un atkal lipināt jaunu līmlenti.

Re: Uz Nordea bankas bankomāta Teikā uzstādīts skimmerisTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>