Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Lattelecom rekursīvie DNS serveri izmantoti pakalpojuma atteikuma uzbrukuma veikšanai

Kategorija: Incidenti + Kritiskā Infrastruktūra

Typical_Distrib_DoS_Attack

Naktī no svētdienas uz pirmdienu Latvijas lielākais telekomunikāciju uzņēmums “Lattelecom” piedzīvojis hakeru DDoS (izkliedēts pakalpojuma atteikums) uzbrukumu, kas bombardējis kompāniju ar nepārtrauktām instrukcijām, lai izraisītu tīkla iekārtu pārslodzi un tam sekojošu serveru “uzkāršanos”.

“Pagājušā naktī pāris stundas “Lattelecom” interneta darbībā bija novērojama lēndarbība, ko izraisīja nesankcionētu pieprasījumu skaits interneta mājas lapai, kas neatrodas Latvijā, un kurā tika iesaistīts liels skaits inficētu datoru no Latvijas,” notikušo portālam “Delfi” skaidro “Lattelecom” preses pārstāve Līga Bite. Notikušā rezultātā uz vairākām stundām liela daļa no “Lattelecom” klientiem palikuši vai nu pavisam bez, vai arī ļoti lēnu internetu.

Komentāros tiek norādīts uz “Lattelecom” rekursīvo DNS serveru lēno darbību. Acīmredzot “Lattelecom” rekursīvie DNS serveri tika izmantoti uzbrukumā pret kādu ārzemju serveri, kas radīja veiktspējas problēmas pašiem “Lattelecom” DNS serveriem.

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/bizness/tehnologijas/lattelecom-svetdienas-nakti-piedzivojis-hakeru-uzbrukumu.d?id=44752148

2014-07-21  »  edgars

  1. Andron MacBeton
    22 July 2014 @ 14:22

    Neiznēsātais peģiks protams uzrakstija ka noticis hakeru uzbrukums. bet ne vārda nemin par to ka perdelis adminelis nav pildijis savus pienākumus.
    Kamēr nesāks likt naudassodus tādiem perdeļiem – neredzu progresu.

Re: Lattelecom rekursīvie DNS serveri izmantoti pakalpojuma atteikuma uzbrukuma veikšanaiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>