Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Uzņēmumi VID nelikumīgi reģistrē personas kā savus darbiniekus

Kategorija: Personas dati

personas_kods

Kā jūtas studente, kas pēkšņi uzzina, ka viņa it kā strādā firmā, ko nemaz nezina? Šādā situācijā nonākusi kāda portāla TVNET lasītāja. Viņa aicina nestrādājošos studentus pārliecināties, vai kāda firma neizmanto viņu datus nelietīgiem darījumiem.

Vienlaikus viņa informēja, ka VID ir identificējis iespējamo problēmu datu uzrādīšanā un nekavējoties sazināsies ar nodokļu maksātāju, kurš ir uzrādījis konkrēto personu kā darba ņēmēju, lai šo problēmsituāciju atrisinātu.

Lai reģistēru darbinieku, EDS (VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā) ir jāievada tikai vārds, uzvārds, personas kods. Tas notiek automātiski un ir uzņēmuma atbildība. Kā viens no pašlaik populāriem krāpšanas veidiem ir pārpirkt neaktīvos uzņēmumus, izveidot fiktīvu štatu, nomaksāt pāris mēnešu min.soc.nodokļus, lai izskatās viss OK, tad vēlāk pēdējos mēnešos vairs nemaksāt nodokļus un pa šo laiku uzņēmums jau ir piedalījies līdzekļu “atkešošanā” jeb caur to izlaista skaidra nauda + tas piedalījies PVN shēmās. Un VID ir ļoti daudz info par šo, vnk mūsu impotentā likumdošana neko nevar panākt, kad jau sāk rakt, viss jau sen ir izbeidzies, pārreģistēts utt.

Pareizi būtu, ja pēc darbinieka reģistrēšanas VID, tam uz oficiālo e-pasta adresi atnāktu apstiprināšanas saite (tā, kā tas darbojas reģistrējoties kādā portālā).

Avoti:
Tvnet.lv: http://www.tvnet.lv/zinas/tava_balss/537237-jauniete_peksni_uzzina_mistiskas_lietas_par_savu_darbu

2014-12-08  »  edgars

  1. ?
    9 December 2014 @ 09:29

    Atklājiet, lūdzu, kur no tā uzņēmējam ir ieguvums?

  2. ZZ
    9 December 2014 @ 13:01

    Uzņēmums, kurš veic saimniecisko darbību apgrozot miljonus, bet kurā nav darbinieku, varētu radīt aizdomas ;)

Re: Uzņēmumi VID nelikumīgi reģistrē personas kā savus darbiniekusTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>