Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Pikšķerēšanas uzbrukumi pret Gmail e-pasta lietotājiem iet plašumā

Kategorija: Incidenti + Pikšķerēšana

2014-12-10_gmail_phishing_email2014-12-10_gmail_phishing_pagegmail_phishing_email_kolats

Gmail e-pasta kontu uzlaušana iet plašumā, un par tās upuriem kļūst arvien vairāk cilvēku. Vairāki desmiti lietotāju, kuriem kompromitēts jeb uzlauzts Gmail konts, griezušies pie CERT.LV pēc palīdzības pēc tam, kad no viņu e-pasta izsūtītas mēstules draugiem ar aicinājumu pārskaitīt naudu, jo viņi paši it kā nonākuši īslaicīgās grūtībās – ārzemēs nozagti dokumenti un bankas kartes. Visbiežāk pēc konta kompromitēšanas lietotājs nevar atgūt piekļuvi savam e-pastam. Visdrīzāk, pirms konta uzlaušanas lietotājam tikusi nosūtīta cita vēstule, kuru automātiski atverot, tiek izkrāpta „Gmail” e-pasta parole.

Viņš atzina, ka tiesībsargājošajās iestādes saistībā ar notikušo neplāno vērsties, jo “tas būtu pārāk garš, piņķerīgs un nevajadzīgs” process. Tā vietā Kolāts nolēmis vērsties pie informācijas tehnoloģiju speciālistiem, lai salabo viņa datoru.

Līdzīga viltus vēstule ar e-pastu palīdzību izplatīta arī it kā stepa dejotāja, pasniedzēja un bijušā Liepājas teātra aktiera Māra Pūra vārdā.

Īstais brīdis ziedot 5 minūtes sava laika, lai parūpēties par saviem vecākiem un radiniekiem, iemācot tiem (nosūtot linku), kā pieslēgt Gmail divu faktoru autentifikāciju.

Avoti:
CERT.LV: https://cert.lv/resource/show/594
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/politics/dzintra-kolata-varda-interneta-izplata-viltus-lugumu-pec-palidzibas.d?id=45323644

2014-12-10  »  edgars

Re: Pikšķerēšanas uzbrukumi pret Gmail e-pasta lietotājiem iet plašumāTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>