Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Ļaunatūra veic pārskaitījumu, kad lietotājs mēģina pieslēgties savam SEB internetbankas kontam

Kategorija: Ļaunatūra

seb_maris_purins

Šobrīd, tuvojoties svētkiem, kad ievērojama iedzīvotāju daļa plāno veikt lielākus pirkumus, SEB bankas IT drošības eksperti ir konstatējuši paaugstinātu krāpnieku aktivitāti. Krāpnieki izmanto datorvīrusu, lai lietotāja inficētajā datorā bez lietotāja ziņas mēģinātu nolasīt internetbankas datus un veikt līdzekļu pārskaitījumu no konta brīdī, kad lietotājs mēģina pieslēgties savam internetbankas kontam.

Līdzīgas krāpnieciskās aktivitātes tika novērotas arī šā gada aprīlī, kad banku klienti tika brīdināti par kaitniecisku vīrusu, kas izraisīja līdzekļu izkrāpšanas gadījumus.

SEB bankas eksperti norāda uz trīs būtiskākajām pazīmēm, kas norāda uz krāpniecības mēģinājuma risku, un to, ka lietotāja dators ir inficēts ar vīrusu:
1) ilgstoša dīkstāve jeb gaidīšanas laiks, lai pieslēgtos internetbankai;
2) tiek pieprasīts ievadīt maksājuma apstiprināšanai paredzēto Autorizācijas kodu no individuālās kodu kartes vai PIN2 no Kodu kalkulatora, lai pieslēgtos Ibankai;
3) paziņojums krievu valodā, ka savienojums ar internetbanku neizdevās.

SEB bankas Informācijas tehnoloģiju vadītājs Māris Puriņš: “Galvenais krāpnieku mērķis ir no klienta iegūt maksājuma apstiprināšanas kodus, kas ļauj autorizēt maksājumus. Tāpēc mēs aicinām klientus atcerēties, ka, lai pieslēgtos SEB internetbankai, lietotājam jāievada tikai un vienīgi sešu zīmju Pieejas kods no kodu kartes vai PIN1. Savukārt Autorizācijas kods no kodu kartes vai PIN 2 kods (10 zīmju kombinācija Kodu kalkulatorā) lietotājam jāievada tikai tad, kad tiek apstiprināti darījumi. Tāpēc gadījumā, ja pieslēdzoties internetbankai, tiek pieprasīts ievadīt Autorizācijas kodu vai PIN2, aicinām to nedarīt un nekavējoties sazināties ar SEB Klientu centru vai Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju CERT.lv.”

Diez vai parasts SEB internetbankas lietotājs atšķir pieejas kodu no autorizācijas koda, ņemot vērā, ka uz kodu kartes visi kodi ir vienādi.

Avoti:
SEB: http://www.seb.lv/lv/about/press-centre/press-releases/y2014/Decemb/19122014/

2014-12-24  »  edgars

Re: Ļaunatūra veic pārskaitījumu, kad lietotājs mēģina pieslēgties savam SEB internetbankas kontamTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>