Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Latvijas bankas cieš zaudējumus dēļ internetbanku ļaunatūras

Kategorija: Ļaunatūra + Pikšķerēšana

Pērnā gada decembrī vien vairākām fiziskām un juridiskām personām Latvijā, izmantojot datorvīrusu, krāpnieki no bankas kontiem izzaguši kopumā 15 tūkstošus eiro.

Zagļi pārsvarā izmanto datorvīrusu, kas lietotāja inficētajā datorā nolasa internetbankas datus. Pēc tam, brīdī, kad lietotājs pieslēdzas savam internetbankas kontam, lai veiktu kādu pārskaitījumu, savu daļu līdzekļu “paņem” arī kibernoziedznieki. Nereti nauda tiek izkrāpta tādēļ, ka bankas klients izmanto novecojušas datorprogrammas, skaidro SEB bankas pārstāvji.

Pirms gada SEB bankas pārstāvji stāstīja, ka ļaunprātīgu iemeslu dēļ nauda no konta pazūd reti. Tagad izrādās, ka tādi gadījumi nav tik reti. Bankas un policija noklusē, ka apkrāpti ir nevis klienti, bet pašas bankas, jo likums uzliek par pienākumu bankām atgriezt nozagto naudu.

Avoti:
LNT: http://skaties.lv/tehnologijas/menesa-laika-hakeri-no-latvijas-bankas-kontiem-izkrapusi-15-tukstosi-eiro/

2015-01-19  »  edgars

  1. triperis
    20 January 2015 @ 01:05

    Kādēļ pašas bankas necenšas saviem klientiem uzspiest, lai lieto jaunākos pārlūkus? Nelielu daļu no tā diezgan viegli būtu izdarīt – beidzot atslēdzam SSLv3, kuru pašlaik vel gan atbalsta liela daļa LV internetbanku. Tas palīdzētu likvidēt IE6+XP, kuru LV ir ap 0.1-0.4%. Un vel atslēdzam visus 3DES un RC4 cipherus – likvidējam daļu no IE7,IE8+XP. Varbūt zaudējumi būtu lielāki zaudējot šādi kādus klientus + zvanu centrs + vel kādas izmaksas, nekā sedzot šos zaudējumus, kuru cēlonis ir ļaunatūra.

  2. to triperis
    20 January 2015 @ 14:54

    Problēma jau tā, ka ļaunatūra var nomainīt useragentu. Tas arī nepalīdzēs XP lietotājiem, kuri lieto chromi vai firefoksu.

Re: Latvijas bankas cieš zaudējumus dēļ internetbanku ļaunatūrasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>