Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

VID universitātēm sniedz datus par bijušo studentu algām un amatiem

Kategorija: Informācijas atklātība + Personas dati

vidizm_logo

Iespējams, pēc dažiem gadiem topošie studenti studiju virzienu un skolu varēs izvēlēties ne tikai pēc reklāmu krāšņuma un budžeta vietu skaita, bet arī pēc absolventu vidējās algas. Pašlaik IZM pilnveido Valsts izglītības informācijas sistēmu – tajā paredzēta vieta arī absolventu darba gaitu izsekošanai. Viens no galvenajiem datu bāzes stūrakmeņiem būs Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati. Tie ietvers arī profesionālo vidusskolu beidzējus.

Celmlauzis absolventu algu izsekošanā ir Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Tai jau kopš 2011.gada ir pašai savs līgums ar VID. Pagājušajā gadā tādu pašu līgumu noslēdza arī Latvijas Universitāte (LU). Abas universitātes gan atsakās atklāt vidējās algas, jo dati neesot apstrādāti publicēšanai. RTU vien atklāja, ka absolventi pelnot vairāk par vidējo algas līmeni Latvijā. Tāpat abās universitātēs maģistra programmu absolventi pelna vairāk par bakalauriem.

Viņa gan vēl nespēj pateikt, vai vidējās algas būs redzamas arī sabiedrībai: “Es nedomāju, ka tā būtu laba doma – šo datu failu padarīt publisku, jo, pirmām kārtām, tas satur personu kodus, līdz ar to nepārveidotā veidā tas nav iespējams. Bet par to, kā to padarīt lietojamu sabiedrībai, nevis tikai tiem, kuriem ir jāanalizē un jāveido politika, par to mēs domāsim. Mēs tiešām neesam tik tālu vēl tikuši.”

Interesanti būtu uzzināt, kāds ir tiesiskais pamats nodokļu maksātāju datu nodošanai augstskolām.

Avoti:
LSM: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/veidos-augstakas-izgliitiibas-iestazhu-absolventu-algu-datu-bazi.a116938/

2015-02-09  »  edgars

Re: VID universitātēm sniedz datus par bijušo studentu algām un amatiemTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>