Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Žurnālisti Lielbritānijā atrod ilgi meklēto draugiem.lv krāpnieku

Kategorija: Pikšķerēšana + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Kristaps_Melkis_1994

Vairāk nekā divus gadus policijas meklētais jaunietis, kurš portālā draugiem.lv izvērsis plašas krāpšanas shēmas, izrādās, ir 20 gadus vecais Kristaps Meļķis no Mazsalacas, kurš jau vairāk nekā divus gadus dzīvo Lielbritānijas pilsētā Birmingemā, ziņo LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, kas bija devies viņu meklēt.

Intervijā raidījumam Meļķis atzīstas nodarījumā, sola viņa krāpšanas upuriem atgriezt izkrāpto naudu un savām nelikumīgajām darbībām pielikt punktu. Policija savukārt taisnojas, ka nav spējusi Meļķim tikt uz pēdām un aizturēt viņu, jo Lielbritānijas kolēģi divu gadu laikā nav atbildējuši uz Latvijas policijas savstarpējās palīdzības lūgumu.

Pirmās ziņas par krāpnieciskajām darbībām parādījās jau 2012.gada nogalē. Īstenotā krāpšanas shēma slengā tiek saukta par pikšķerēšanu. Proti, ar viltu, visbiežāk piedāvājot bezmaksas statistiku, tiek iegūtas „draugiem.lv” paroles, bet pēc tam lietotāju kontā to draugiem tiek sūtīti dažādi piedāvājumi.

Konts, uz kuru jāpārskaita nauda, parasti tiek norādīts kāds cits – visbiežāk tas bijis pat paša Meļķa konts ar argumentu, ka citi konti šobrīd ir neaizsniedzams. Finālā nauda tiek saņemta, bet nekāds televizors, protams, piegādāts netiek.

Žurnālisti paveic to, ko divu gadu garumā nespēj paveikt ENAP.

Avoti:
LTV: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/aizliegtais-panjemiens-anglija-atrod-latvijas-policijas-ilgi-mekletu-krapnieku.a117132/
LTV: http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/09.02.2015-aizliegtais-panjemiens.-operacija-birmingema.id43702/

2015-02-09  »  edgars

 1. A.
  10 February 2015 @ 21:55

  Nu un ko žurnālists ir panācis? Atvainošanās izspiešana nav saukšana pie atbildības :)

  Visdrīzāk ENAP nemācēja lietas apvienot, lai zaudējumu apmērs sasniegtu 5000 mārciņas:

  “The United Kingdom has also defined the amount of the damage caused to be large in order to obtain legal aid. In doing so, the amounts vary. Interpol London has repeatedly told us that the resource-saving measure, it does not process these requests for legal assistance and the statements of the crime, where the damage is less than 5,000 pounds.”

 2. B.
  11 February 2015 @ 09:48

  Interesanti, kādā veidā viņu atrada? Droši vien, ka ar soctīklu palīdzību. Vienmēr esmu teicis, ka esamība soctīklos ne pie kā laba nenovedīs.

 3. Harr
  13 February 2015 @ 23:46

  Nav grūti kādu atrast, ja norāda savu bankas kontu..

 4. Andron Mc
  13 February 2015 @ 23:59

  Kapēc lai viņu sodītu? Par ko? Tad jau visi skolotāji/pasniedzēji jāsoda!
  Tas kadrs sniedza konsultācijas neiznēsātiem dauniem! Par to ka viņi ir padebīli kroplēni.
  Tas ir apsveicams darbs un lekcijas tik arī maksā!

 5. Anonymous
  9 May 2015 @ 22:53

  http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/193475/pec-tris-menesu-klusuma-krapnieks-kristaps-melkis-atkal-uzlauz-draugiemlv-profilus

Re: Žurnālisti Lielbritānijā atrod ilgi meklēto draugiem.lv krāpniekuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>