Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

CERT.LV darbības pārskats par 2014. gada 4. ceturksni

Kategorija: cert.lv

cert-logo

Vairākiem simtiem e-pasta lietotāju tika kompromitēts Gmail e-pasta konts, no kura tika izsūtītas mēstules draugiem ar aicinājumu pārskaitīt naudu, jo lietotājam ārzemēs nozagti dokumenti un bankas kartes.

03.10. No Facebook lietotāja tika mēģināts izspiest naudu par viltota privāta video neizplatīšanu. Tika sniegta konsultācija, kā atgūt kontroli pār Facebook un Gmail kontiem.

13.10. CERT.LV saņēma palīdzības lūgumu no citas valsts CERT, lai mazinātu pret valsti vērsta DDoS uzbrukuma ietekmi. CERT.LV brīdi nāja uzbrukumā iesaistīto Latvijas IP adrešu īpašniekus.

03.11. Vairākās Latvijas internetbankās atklāta iespēja autentificēties ar e-parakstu, kam beidzies derīguma termiņš. Bankas tika brīdinātas.

27.11. CERT.LV atklāja vairākus robotu tīklu kontrolserverus Latvijā. Tika uzsākts darbs pie incidentu analīzes un piesaistīta Valsts policija.

02.12. CERT.LV konsultēja Valsts policijas pārstāvi par identificēto, kaitniecisko darbību no vairākām Latvijas IP adresēm, kas piedalījušās prettiesiskās darbībās ar mērķi gūt finansiālu labumu, izkrāpjot informāciju.

Avoti:
CERT.LV: https://cert.lv/uploads/uploads/CERT.LV_Q4_2014_publ.pdf

2015-02-11  »  edgars

  1. juris
    12 February 2015 @ 08:54

    labi, ka vēl neesmu saņēmis šādu e-pastu!

  2. Andron Mc
    13 February 2015 @ 23:55

    Labi safantazēta fiktīva darbība. Godam nokāsta naudiņa no pajolciema budžeta.

Re: CERT.LV darbības pārskats par 2014. gada 4. ceturksniTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>