Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Kā noskaidrot anonīma komentētāja identitati, ja komentārs aizskaris personas godu un cieņu

Kategorija: Informācijas atklātība + Juridiskie aspekti + Vārda brīvība

komentari

K.Pakārkle žurnālā “Jurista Vārds” skaidro: lai uzzinātu, kurš ir potenciālais atbildētājs lietā, tiesai jāvēršas pie elektronisko sakaru komersanta vai attiecīgās interneta vietnes turētāja, lai konstatētu, no kādas IP adreses aizskarošā informācija internetā ievietota un kādai personai attiecīgā IP adrese ir izsniegta.

Elektronisko sakaru likuma 71.2pants paredz, ka komersants pēc tiesas pieprasījuma nodrošina informācijas sniegšanu par tā abonenta vai reģistrētā lietotāja vārdu, uzvārdu vai nosaukumu un adresi, kuram savienojuma laikā piešķirta interneta protokola (IP) adrese, lietotāja identifikators vai telefona numurs, lai nodrošinātu elektroniskajā vidē aizskarto personas tiesību un tiesisko interešu aizsardzību civillietās.

Līdz ar to, lai iesniegtu tiesā prasību pret kādu personu par goda un cieņas aizskaršanu, tiesā būs jāvēršas divas reizes. Pirmajā reizē aizskartajai personai būs jāiesniedz pieteikums par pierādījumu nodrošināšanu ar mērķi noskaidrot, kas ir aizskārējs. Kad ar interneta vietnes uzturētāja palīdzību tiek noskaidrota komentētāja IP adrese un identitāte, tad ir jāsniedz vēl viena prasība, kas šoreiz jau ir vērsta pret konkrētu personu.

Avoti:
Jurista Vārds: http://www.juristavards.lv/doc/265938-ka-noskaidrot-anonima-komentetaja-identitati-ja-komentars-aizskaris-personas-godu-un-cienu/
Latvijas Vēstneša portāls: http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi?id=268317

2015-02-13  »  edgars

 1. Andron Mc
  13 February 2015 @ 23:52

  Es ļoti ceru ka kādam no šitām sūdzambībelēm kādreiz vajadzēs reālu policijas palīdzību, un policija neieradīsies, vai arī pasūtīs dirst.
  Ļoti ceru ka tas brīdis būs kur izšķiras perdeļa dzīvība.
  Lai tik vel vairāk noslogo policiju ar šitādiem sīkumiem! Tad vairs policistus uz ielām neredzēs, izņemot brīsniņus kad jāiekasē par ātrumu/apdrošināšanu. Visi sēdēs ofisos un prāšņās ĪPē adreses.

 2. d-k
  17 February 2015 @ 10:18

  IP adreses sasaistīšana ar personas identitāti vispār pašos pamatos ir absurda … tāpēc mani pārsteidz, ka tiek runāts vispār par to, ka pēc IP adreses ir iespējams noskaidrot kādas personas identitāti … tas ir tik pat absurdi kā sasaistīt automašīnas numuru ar tās lietotāja identitāti …

Re: Kā noskaidrot anonīma komentētāja identitati, ja komentārs aizskaris personas godu un cieņuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>