Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Skimeru dēļ Swedbank bloķē 3000 savu klientu maksājumu kartes

Kategorija: Datu drošība

“Regulārās bankomātu apsekošanas laikā, bankas darbiniekiem radās aizdomas, ka varētu būt nelikumīgi uzstādītas karšu datu nolasīšanas ierīces. Lai preventīvi novērstu iespēju piekļūt klientu naudas līdzekļiem, banka sazinājās ar tiem klientiem, kuru karšu informācija, teorētiski, varēja būt nolasīta,” norādīja Savicka.

Kā portālu “Delfi” informēja kāds iedzīvotājs, trešdien “Swedbank” apzvanījusi savus klientus un informējusi, ka, iespējams, ir nolasīta kartes informācija un karte tiks bloķēta. Pēc viņa sniegtās informācijas, šobrīd visos “Swedbank” klientu centros ir garas rindas, jo cilvēki stāv rindā pēc savām jaunajām kartēm.

Savicka arī norāda, ka neviens klients nav cietis zaudējumus. Aizdomu gadījumos, kā norāda banka, klienta naudas drošība ir prioritāra, tādēļ karte tiek bloķēta, bet klients par šo faktu tiek informēts un cilvēkam bez maksas tiek izgatavota jauna karte.

Skimeris ilgi stāvējis, ja jau paspējis nokopēt 3000 klientu datus.

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/bizness/bankas_un_finanses/laundari-apdraudejusi-3000-swedbank-klientu-datus-banka-vinus-aicina-mainit-kartes.d?id=45749872

Tagged:

2015-03-27  »  edgars

Re: Skimeru dēļ Swedbank bloķē 3000 savu klientu maksājumu kartesTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>