Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

SAB 2014. gada darbības pārskats

Kategorija: SAB

sab_logo

Arvien būtiskāku lomu ārvalstu izlūkdienestu darbā ieņem izlūkošanas informācijas iegūšana kibertelpā, kā arī sakaru un datu plūsmas pārtveršana. Pieaug apdraudējums, ko rada Krievijas kiberizlūkošanas un datu plūsmas pārtveršanas un maršrutēšanas spēju attīstība, kā arī tehnoloģiju pilnveidošana, kas ļauj izmantot internetu sabiedrības viedokļa izpētē un vadīšanā. Krievijas spēju šajā jomā demonstrēja vairākas plaši publicētas Rietumvalstu vadošu amatpersonu telefonsarunu nopludināšana publiskajā telpā Ukrainas konflikta kontekstā. Tiek izmantots plašs metožu kopums: komplicētu vīrusu iefiltrēšana slēgtās un publiskās sistēmās, datu aizsardzības sistēmu apiešana vai uzlaušana, sociālā inženierija un pīkšķerēšana pret individuāliem lietotājiem. Gada garumā Latvijas kibertelpā SAB konstatēja vairākus spiegošanas gadījumus, kuri tika vērsti pret valsts iestāžu informācijas un sakaru sistēmām.

SAB atrodas iekārta, ar kuru tiesībsargājošās un valsts drošības iestādes veic mobilo telefonu kontroli. Telefonu kontroles rezultātā iegūtie dati tiek nodoti operatīvās darbības subjektam, kas ir konkrēto telefonsarunu pārtveršanas iniciators un saņēmis Augstākās tiesas tiesneša sankciju.

Telefonu kontroles mērķu sadalījums atbilstoši operatīvās darbības subjektiem 2014. gadā:
– Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvalde (iniciējusi 42,9%)
– DP (12,6%)
– VID Finanšu policijas pārvalde (9,0%)
– SAB (9,6%)
– Valsts robežsardze (10,3%)
– KNAB (4,8%)
– VID Muitas kriminālpārvalde (6,9%)
– MIDD (3,9%).
– NBS Militārā policija (0,0%)

Statistika līdzīga iepriekšējam gadam. Klāt nācis jauns operatīvas darbības subjekts – NBS Militārā policija.

Avoti:
SAB: http://www.sab.gov.lv/downloads/2014_parskats.pdf

2015-04-14  »  edgars

Re: SAB 2014. gada darbības pārskatsTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>