Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Ar Krievijas specdienestiem saistīts uzņēmums Latvijā mēģinājis izplatīt programmatūru

Kategorija: DP + Izlūkošana

searchinform.lv

DP skaidroja, ka riskus, kurus var radīt ar ārvalstu varas struktūrām saistīta uzņēmuma darbība Latvijā, apliecina pērn DP novērstais ārvalsts uzņēmuma mēģinājums Latvijā izplatīt programmatūru, kuru var izmantot nesankcionētai informācijas iegūšanai par programmatūras lietotāju bez viņa ziņas un atļaujas.

DP rīcībā esošā informācija liecina, ka šī uzņēmuma pārstāvji, iespējams, bija saistīti ar Krievijas specdienestiem un lietotāju datoru kontroles laikā iegūtie dati varēja nonākt kaimiņvalsts specdienestu rīcībā.

Minētais uzņēmums savus pakalpojumus nereklamēja un centās izvairīties no publicitātes, tā vietā izrādīja interesi par konkrētiem klientiem, starp kuriem bija arī vairākas valsts institūcijas, tostarp tiesību aizsardzības iestādes un institūcijas, kuru rīcībā ir plaša informācija par Latvijas iedzīvotāju datiem.

Pēc visa spriežot, minētais uzņēmums varētu būt SearchInform.lv:

Hacktivists of the group called Russian Cyber Command (Rucyborg) have targeted the systems of SearchInform, a Russian company that specializes in providing solutions for employee monitoring and data protection. The Russian Cyber Command says the company is linked to the FSB.

Nāk atmiņā arī DPA, kas tirgo baltkrievijas izstrādātāju spiegošanas rīku.

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/criminal/dp-partver-programmaturu-kas-lautu-izspiegot-latvijas-institucijas.d?id=46103477
Softpedia.com: http://news.softpedia.com/news/Hacktivists-Leak-Data-from-Russian-IT-Security-Company-SearchInform-431688.shtml

2015-06-14  »  edgars

  1. heh
    15 June 2015 @ 22:52

    SearchInform saistība ar krievijas specdienestiem ir tikpat pierādīta kā Kaspersky saistība ar FSB. Cik iestāžu datoros griežas kaspersky antivīruss? DP vajadzētu rīkoties.

  2. domā ar galvu
    18 June 2015 @ 12:33

    Kaspersky Lab ir atklājis veselu virkni valsts līmeņa spiegošanas kampaņu, starp kurām daudzu izcelsmi speciālisti saista ar Krieviju (Red October, CloudAtlas, Miniduke, CosmicDuke, Epic Turla, Penguin Turla, Black Energy 1 un 2, Agent.BTZ, Teamspy). Savdabīga saistība ar specdienestiem :)

Re: Ar Krievijas specdienestiem saistīts uzņēmums Latvijā mēģinājis izplatīt programmatūruTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>