Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Valsts policija aiztur aktīvu darkode foruma lietotāju no Latvijas

Kategorija: Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

darkode_takedown

Arī Rīgā notika viena kratīšana ar forumu saistītas personas dzīvesvietā. Tās laikā atrasta ne tikai datortehnika, bet arī narkotiskās vielas – trīs grami hašiša un pieci grami MDMA tablešu, tādēļ par narkotisko vielu glabāšanu 1992.gadā dzimušais dzīvokļa iemītnieks aizturēts.

Patlaban pret vīrieti uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu glabšānu. Savukārt pēc datortehnikas ekspertīzes lems par turpmāko izmeklēšanas virzību saistībā ar iespējamu kibernoziegumu veikšanu atbilstoši ASV likumdošanai. Valsts policija norāda, ka aizturētais bijis aktīvs foruma lietotājs.

Forums “Darkode” bija izveidots 2009.gadā. Tam bija 250-300 lietotāji, starp kuriem bija pasaules spējīgākie hakeri. Forumu izmantoja, lai savā starpā tirgotos ar ļaunatūru, botu tīkliem, zagtiem kredītkaršu datiem un citiem rīkiem, kurus iespējams izmantot kibernoziegumos.

Avoti:
LSM: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/likvide-ietekmigo-hakeru-forumu-darkode-operacija-piedalas-ari-latvijas-policija.a137869/

2015-07-17  »  edgars

Re: Valsts policija aiztur aktīvu darkode foruma lietotāju no LatvijasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>