Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Draugiem.lv piedāvā verificēt profilu, izmantojot eID karti

Kategorija: eID + ePārvalde + LVRTC

draugiemlv_eID_verifikacija

Portāls «draugiem.lv» sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un citiem partneriem veido pasaulē pirmo sociālo tīklu verifikācijas risinājumu, kurā lietotājs pats var veikt sava profila verifikāciju jeb savas personības īstuma apstiprinājumu.

«Mēs aicinām izmēģināt profilu verifikāciju visus «draugiem.lv» lietotājus, kam ir eID karte ar aktivizētu parakstu, kopīgi veidojot Latviju, kurā dzīvo gudri, godīgi un atvērti cilvēki – arī internetā. Mēs vienmēr esam lepojušies ar cilvēkiem, kas neslēpjas aiz svešiem vārdiem un bildēm un nav anonīmi interneta komentētāji. «draugiem.lv» kļūst par pasaulē pirmo sociālo tīklu, kurā pats vari apstiprināt savu digitālo identitāti pilnīgi oficiāli,» skaidro «draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks.

Apstiprinot jeb verificējot sava profila īstumu, «draugiem.lv» oficiāli apliecina savu identitāti sociālajā tīklā. Profilu var verificēt, izmantojot savu personas apliecību jeb elektronisko identifikācijas karti (eID karti), kurā aktivizēts elektroniskais paraksts. Līdz ar verifikāciju iegūtā zaļā ikona pie profila garantē, ka personas vārds un uzvārds ir tāds pats kā eID kartē. Tā Draugiem.lv lietotāji palīdz veidot drošu un atklātu komunikāciju interneta vidē bez viltus profiliem. Turklāt, veicot sagatavošanos profila verifikācijai, dators tiek sagatavots arī turpmākai e-pakalpojumu un e-paraksta lietošanai.

Ideja nav jauna. Trīs gadus atpakaļ šāds risinājums jau tika ieviests Twitter identitātes apstiprināšanai.

Avoti:
TVNET: http://apollo.tvnet.lv/zinas/aicina-testet-unikalu-latvija-raditu-e-pakalpojumu/697752

Tagged:

2015-08-18  »  edgars

Re: Draugiem.lv piedāvā verificēt profilu, izmantojot eID kartiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>